Gigant widzi potencjał inwestycyjny w rynku kryptowalut. Kupi Bitcoina

Pxhere
Pxhere
Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, uznał potencjał inwestycyjny kryptowalut. Gigant kupi Bitcoina.

Goldman Sachs zainwestuje w Bitcoina

Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych, opublikował raport dotyczący potencjału inwestycyjnego Bitcoina. Komentarza w raporcie udzielili członkowie banku, m.in. szef Digital Assets Matthew McDermott.

Szef Digital Assets zauważył, że „Bitcoin jest dziś uważany za aktywa, które można zainwestować”. Dodał jednak, że rynek kryptowalut charakteryzuje się swoim "własnym, specyficznym ryzykiem", ponieważ jest rynkiem nowym, a wszystko, co dzieje się w jego obrębie nie jest zgodne z oczekiwaniami, jeśli porówna się go z innymi aktywami. McDermott zauważył również, że klienci traktują Bitcoina jako nowy rodzaj aktywów.

Bitcoin może zwiększyć wartość portfeli inwestycyjnych

Analityk towarowy GS Michaił Sprogis i szef GS ds. Badań towarowych Jeff Currie zwrócili uwagę na inny aspekt. Ich zdaniem kryptowaluty mogą być traktowane jako magazyn wartości, tylko kiedy mają inne zastosowanie w normalnym życiu.

Zdaniem Christiana Muellera-Glissmana starszego stratega ds. Wielu aktywów w Goldman Sachs, Bitcoin może stać się aktywem zwiększającym wartość portfeli inwestycyjnych, jeśli stosunek ryzyka do zysku będzie utrzymywał się na stałym poziomie.

Raport banku inwestycyjnego wiąże się z jego planami wejścia w rynek kryptowalut.

Największy bank w Singapurze stawia na Bitcoina

Goldman Sachs to nie pierwszy gigant, który dostrzega potencjał inwestycyjny w rynku kryptowalut. Największy bank w Singapurze – DBS jest zdania, że Bitcoin może lepiej sprawdzać się jako magazyn wartości niż dolar amerykański.

Według ekspertów zdecentralizowany charakter Bitcoina i ograniczenia w jego podaży są mocnymi aspektami, które składają się na to, że kryptowalutę można uznać za mocną opcję przechowywania wartości.

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka