Eltrox Włókniarz Częstochowa - ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Fot. Twitter/PGE Ekstraliga
Eltrox Włókniarz Częstochowa - ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Fot. Twitter/PGE Ekstraliga

Ekstraliga żużlowa. Włókniarz - GKM. Wygrana na własnym torze

Redakcja Redakcja Żużel Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach częstochowscy żużlowcy wygrali również drugie z rzędu spotkanie na własnym torze. Tym razem zdecydowanie pokonali GKM Grudziądz 54:36.

Dominacja Włókniarza od początku nie podlegała dyskusji, bo dwa pierwsze wyścigi wygrał podwójnie. W trzecim biegu kibice spodziewali się efektownej walki między dwoma znakomitymi Duńczykami, ale Nicki Pedersen bronił pierwszej pozycji przed Kacprem Woryną, a Leon Madsen, który źle wyszedł ze startu, dojechał do mety na czwartym miejscu za Norbertem Krakowiakiem. Potem Madsen jeździł już bezbłędnie, zaś Pedersen po trzech zwycięstwach w drugiej części zawodów spisywał się już gorzej.

Oprócz niego w drużynie gości indywidualne zwycięstwo odniósł jeszcze w dziewiątym biegu Krakowiak. W tym momencie Włókniarz prowadził jednak różnicą 10 pkt (32:22) i już nie przegrał żadnego wyścigu.

Podobnie jak w poprzednich meczach dobrze zaprezentował się Jakub Miśkowiak, który wygrał trzy biegi, ale przytrafiła mu się też "zerówka" w ósmym biegu, gdy znaleźli się przed nim, oprócz Madsena, również Kenneth Bjerre i Paweł Miesiąc. Także pozostałym zawodnikom Włókniarza przytrafiały się słabsze starty, ale nie miało to większego wpływu na końcowy rezultat.

Zwycięstwo częstochowian mogło być jeszcze wyższe, gdyby nie pechowe upadki Mateusza Świdnickiego i Jonasa Jeppesena w szóstym i 13. wyścigu. W obu powtórkach wygrywał jednak osamotniony Madsen. W pierwszym przypadku z Krakowiakiem i Przemysławem Pawlickim, a w drugim z Pedersenem i Miesiącem.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 54:36.

Punkty:

Eltrox Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen 12 (0,3,3,3,3), Bartosz Smektała 11 (2,3,1,3,2), Jakub Miśkowiak 9 (3,3,0,3), Fredrik Lindgren 8 (3,2,0,3,0), Jonas Jeppesen 5 (2.1,2,w,-), Kacper Woryna 5 (2,1,2,0), Mateusz Świdnicki 4 (2,w,2).

ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz: Nicki Pedersen 12 (3,3,3,1,2,0), Norbert Krakowiak 8 (1,2,3,1,1), Paweł Miesiąc 6 (1,2,1,1,1), Kenneth Bjerre 6 (0,0,2,2,2), Przemysław Pawlicki 2 (0,1,1,-,-), Denis Zieliński 2 (1,1,0,0), Mateusz Bartkowiak 0 (0,0,-).

Najlepszy czas dnia - 65,08 Jakub Miśkowiak w czwartym wyścigu. Sędzia: Piotr Lis (Lublin). Widzów 3 000.

KW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport