PiS traci większość. Wyciekły nazwiska „wyłamowców”

PiS traci większość. Wyciekły nazwiska „wyłamowców”. Fot. Wikimedia/Lukas Plewnia
PiS traci większość. Wyciekły nazwiska „wyłamowców”. Fot. Wikimedia/Lukas Plewnia
PiS traci większość - dowiedział się Salon24.pl. Informację potwierdzają również inne media, opierając się na swoich źródłach. Pojawiły się nazwiska trójki posłów, którzy chcą lada chwila opuścić Zjednoczoną Prawicę. Jednym z nich jest gość piątkowego programu „Jastrzębowski wyciska”.

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski - to właśnie ta trójka ma doprowadzić do utraty większości parlamentarnej przez klub PiS. Po ich odejściu Zjednoczona Prawica będzie miała 229 posłów.

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski mają odejść z PiS

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski - posłowie PiS - mają utworzyć nowe koło parlamentarne. Konferencję w tej sprawie zaplanowano w Sejmie na godzinę 13.


Posłowie mają opuścić PiS ze względu na „odejście od korzeni i programu” partii. W programie Salon24 „Jastrzębowski wyciska” Zbigniew Girzyński skrytykował propozycje składające się na „Polski Ład”. Sztandarowy projekt PiS został przez niego nazwany „siermiężnym socjalizmem”.

Polecamy:

PiS traci większość. Jarosław Kaczyński ma problemy od początku kadencji

PiS ma problemy z utrzymaniem większości parlamentarnej od początku kadencji. Jak bumerang powracają informacje o sporach z koalicjantami, które skutkują porażkami w niektórych głosowaniach i ciągłą zmianą sejmowego kalendarza. Teraz uwaga PiS skupi się zapewne na posłach niezrzeszonych i członkach innych kół.

Jarosław Kaczyński, by odbudować sejmową większość, będzie musiał przekonać do głosowania razem z jego partią co najmniej dwóch posłów spoza Zjednoczonej Prawicy. Ustawy dotyczące „Polskiego Ładu” zobowiązał się poprzeć Paweł Kukiz i trójka towarzyszących mu posłów. Warunkiem jest realizacja ustalonych postulatów.

MD

Zobacz też:

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka