Kukiz ujawnia Salonowi szczegóły dealu z PiS!

Kukiz ujawnia Salonowi szczegóły dealu z PiS! Fot. flickr.com/Piotr Drabik
Kukiz ujawnia Salonowi szczegóły dealu z PiS! Fot. flickr.com/Piotr Drabik
Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński ogłosili w poniedziałek, że będą współpracować w Sejmie. Już w czwartek okazało się, że pierwsza ustawa, którą zadeklarował poprzeć prezes PiS, trafi pod obrady. - Nie będzie poparcia dla Polskiego Ładu, jeśli to utknie w Sejmie - mówi Kukiz w rozmowie z Salon24.pl.

Ustawa antykorupcyjna, bo o niej mowa, będzie procedowana w Sejmie już na następnym posiedzeniu. Projekt, który Jarosław Kaczyński zadeklarował poprzeć, trafi pod obrady 23 lub 24 czerwca.

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński dogadali się. PiS (póki co) dotrzymuje słowa

Paweł Kukiz poinformował na Facebooku, że w harmonogramie Sejmu znalazło się pierwsze czytanie projektu ustawy, które przygotowało jego ugrupowanie. W rozmowie z Salon24.pl polityk ujawnia, jakie są kulisy porozumienia w PiS.

- Ta ustawa była dopracowywana przez kilka miesięcy. Pracowali nad nią posłowie od nas i z PiS. Zaszły jakieś kosmetyczne zmiany, więc nie spodziewam się, żeby to spowalniali - powiedział.

Polecamy:

Kukiz dla salon24.pl. „Nie będzie poparcia, jeśli ta ustawa utknie”

Kukiz ujawnił, że Kaczyński zgodził się, by ustawy antykorupcyjna, o sędziach pokoju oraz o mieszanej ordynacji wyborczej były procedowane jak najszybciej. We wrześniu liczy bowiem na poparcie czwórki posłów skupionych wokół muzyka.

- Nie będzie poparcia dla Polskiego Ładu, jeśli ta ustawa utknie w Sejmie. Tak się umówiliśmy - powiedział nam Kukiz o ustawie antykorupcyjnej. Lider Kukiz’15 na Facebooku opisał anegdotę, że politycy PO próbowali go przekonać, że ustawa antykorupcyjna jest nic nie warta, bo „przecież i tak PiS-owcy nie będą jej używać przeciw swoim”.

Wpis Kukiza na Facebooku. „PiS nie będzie rządził wiecznie”

„Ale wytłumaczyłem im: Panowie, mam świadomość, że cudem byłoby, gdyby PiS skorzystał z tej ustawy względem swoich. Racja. Ale PiS nie będzie rządził wiecznie, a następcy PiS korzystając z tej ustawy będą mogli wykluczyć na zawsze z życia politycznego tych z PiS-u, którzy w czasach swoich rządów dopuścili się nieprawości i korupcji. Proste” - wytłumaczył.

MD

Czytaj więcej:

Duda do prezydenta Niemiec: Wróćmy do dialogu o polskich stratach wojennych

Sikorski ostro o Nord Stream 2. „Sprawa załatwiona po myśli Putina”

Starogard Gdański. Ewakuacja więźniów. Powodem niewybuch

Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS

Brzechwa dla dorosłych, czyli medialny świat na niby

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka