Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS

Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS. Fot. PAP/Adam Warżawa
Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS. Fot. PAP/Adam Warżawa
Maciej Gdula nie ukrywa, że nie jest zwolennikiem mediów publicznych. Poseł Lewicy przyznaje, że gdy występuje w TVP Info, „dostaje białej gorączki”. Gdula uważa, że to jedno z narzędzi, dzięki któremu PiS sprawuje władzę. Polityk przekonuje, że działania rządu denerwują go tak bardzo, że nie jest w stanie oglądać… meczów Polski na Euro 2020.

Maciej Gdula był gościem porannej audycji w RMF FM. Jak przyznawał, choć uważa media publiczne za tubę propagandową, w dodatku źle zarządzaną, to nie jest zwolennikiem ich likwidacji.

Maciej Gdula o TVP Info. „Naprawiać, nie likwidować”

- (…) to są jednak publiczne media. Przekonanie, że można je zlikwidować po prostu i będzie porządek, nie jest dobre - stwierdził, odnosząc się do pomysłu likwidacji TVP Info, który od pewnego czasu promuje Platforma Obywatelska. 

Maciej Gdula przyznał, że media publiczne to jedno z narzędzi, dzięki któremu PiS sprawuje władzę. - Technicznie rzecz biorąc, wielu ludzi ma dostęp przede wszystkim do telewizji publicznej. Jak nie będzie miało tej telewizji, to nie będzie miało żadnej - powiedział poseł Lewicy.

Polecamy:

Maciej Gdula o występach w TVP. „Dostaję białej gorączki”

Gdula przekonuje, że media publiczne, po rządach PiS trzeba próbować naprawiać. - Nie tak, że jak my przyjdziemy, to zrobimy swoje TVP Info - lewackie. (…) tam powinna być dobra informacja i pluralistyczna publicystyka - dodał.

Polityk Lewicy wyznał, że „nie jestem jakimś wielkim fanem TVP Info”. - Często się z nimi spieram w social mediach. Jak chodzę tam to dostaję białej gorączki, jak występuję - nie ukrywał.

Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS

Robert Mazurek zripostował, że TVP jest jednak potrzebna. - Można w niej np. mecze oglądać. Pan ogląda? - zapytał gościa. Gdula zaprzeczył, a argument, jaki podał, był zaskakujący. - Nie obejrzałem meczu, bo tak mnie denerwuje PiS, że nie jestem w stanie w spokoju tego oglądać - powiedział polityk.

MD

Czytaj więcej:

Sikorski ostro o Nord Stream 2. „Sprawa załatwiona po myśli Putina”

Dlaczego Konfederacja nie została języczkiem u wagi?

Brzechwa dla dorosłych, czyli medialny świat na niby

Sensacja w Hiszpanii: Sergio Ramos odchodzi z Realu Madryt. To już pewne

Putin rozmawiał z Bidenem w Genewie. Będzie reset w stosunkach Rosja-USA?


Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura