Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS. Fot. PAP/Adam Warżawa
Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS. Fot. PAP/Adam Warżawa

Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Maciej Gdula nie ukrywa, że nie jest zwolennikiem mediów publicznych. Poseł Lewicy przyznaje, że gdy występuje w TVP Info, „dostaje białej gorączki”. Gdula uważa, że to jedno z narzędzi, dzięki któremu PiS sprawuje władzę. Polityk przekonuje, że działania rządu denerwują go tak bardzo, że nie jest w stanie oglądać… meczów Polski na Euro 2020.

Maciej Gdula był gościem porannej audycji w RMF FM. Jak przyznawał, choć uważa media publiczne za tubę propagandową, w dodatku źle zarządzaną, to nie jest zwolennikiem ich likwidacji.

Maciej Gdula o TVP Info. „Naprawiać, nie likwidować”

- (…) to są jednak publiczne media. Przekonanie, że można je zlikwidować po prostu i będzie porządek, nie jest dobre - stwierdził, odnosząc się do pomysłu likwidacji TVP Info, który od pewnego czasu promuje Platforma Obywatelska. 

Maciej Gdula przyznał, że media publiczne to jedno z narzędzi, dzięki któremu PiS sprawuje władzę. - Technicznie rzecz biorąc, wielu ludzi ma dostęp przede wszystkim do telewizji publicznej. Jak nie będzie miało tej telewizji, to nie będzie miało żadnej - powiedział poseł Lewicy.

Polecamy:

Maciej Gdula o występach w TVP. „Dostaję białej gorączki”

Gdula przekonuje, że media publiczne, po rządach PiS trzeba próbować naprawiać. - Nie tak, że jak my przyjdziemy, to zrobimy swoje TVP Info - lewackie. (…) tam powinna być dobra informacja i pluralistyczna publicystyka - dodał.

Polityk Lewicy wyznał, że „nie jestem jakimś wielkim fanem TVP Info”. - Często się z nimi spieram w social mediach. Jak chodzę tam to dostaję białej gorączki, jak występuję - nie ukrywał.

Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS

Robert Mazurek zripostował, że TVP jest jednak potrzebna. - Można w niej np. mecze oglądać. Pan ogląda? - zapytał gościa. Gdula zaprzeczył, a argument, jaki podał, był zaskakujący. - Nie obejrzałem meczu, bo tak mnie denerwuje PiS, że nie jestem w stanie w spokoju tego oglądać - powiedział polityk.

MD

Czytaj więcej:

Sikorski ostro o Nord Stream 2. „Sprawa załatwiona po myśli Putina”

Dlaczego Konfederacja nie została języczkiem u wagi?

Brzechwa dla dorosłych, czyli medialny świat na niby

Sensacja w Hiszpanii: Sergio Ramos odchodzi z Realu Madryt. To już pewne

Putin rozmawiał z Bidenem w Genewie. Będzie reset w stosunkach Rosja-USA?


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura