Starogard Gdański. Ewakuacja więźniów. Powodem niewybuch. Facebook
Starogard Gdański. Ewakuacja więźniów. Powodem niewybuch. Facebook

Starogard Gdański. Ewakuacja więźniów. Powodem niewybuch

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Ewakuacja w Starogardzie Gdańskim. Więźniowie miejscowego aresztu śledczego i mieszkańcy okolicznych budynków są przewożeni w bezpieczne miejsce po tym, jak na terenie pobliskiej budowy znaleziono niewybuch. Pocisk, którym zajmą się teraz saperzy, pochodzi z czasów II wojny światowej.

Ewakuacja trwa w okolicy ulicy Pomorskiej, gdzie znaleziono niewybuch. Wstrzymany został tam też ruch. Zamknięte są także ulice Jana Pawła II oraz Kościuszki - donosi RMF FM.

Starogard Gdański. Ewakuacja więźniów. Powodem niewybuch

Areszt śledczy w Starogardzie Gdańskim to jeden z budynków, którego opróżnienie jest największym wyzwaniem logistycznym. Ewakuowanie są wszyscy funkcjonariusze Służby Więziennej, pracownicy i osadzeni. Ci ostatni zostaną czasowo przeniesieni do innych jednostek.

Polecamy:

- Zgodnie z obowiązującymi procedurami, dyrektor Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim powołał specjalny sztab, który koordynuje działania związane z tą sytuacją. Powiadomiono właściwe organy. Ustalono scenariusz współdziałania z Policją. Jednostka jest w stałym kontakcie z patrolem saperskim. Wszystkie czynności procesowe zaplanowane na dzisiaj z udziałem osadzonych zostały wstrzymane - poinformował RMF FM rzecznik prasowy dyrektora okręgowej służby więziennej, Marek Stuba. 

Niewybuch w Starogardzie. Ewakuacja mieszkańców. Odwołane zajęcia

Starogard Gdański i policjanci czekają teraz na przybycie saperów. Po tym, jak otrzymali zgłoszenie, funkcjonariusze zabezpieczyli plac budowy. To prawdopodobnie pocisk z czasów II wojny światowej.

Prezydent Starogardu Gdańskiego w związku z zagrożeniem podjął decyzję o odwołaniu w dniu 17 czerwca zajęć lekcyjnych w pobliskiej Szkole Podstawowej Nr 4 oraz zajęć w Miejskim Przedszkolu Nr 5 i 6.

MD

Czytaj więcej:

Maciej Gdula w RMF FM: Nie oglądałem meczu, bo… wkurza mnie PiS

Sikorski ostro o Nord Stream 2. „Sprawa załatwiona po myśli Putina”

Dlaczego Konfederacja nie została języczkiem u wagi?

Brzechwa dla dorosłych, czyli medialny świat na niby

Sensacja w Hiszpanii: Sergio Ramos odchodzi z Realu Madryt. To już pewne

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości