NEWS Salon24. PiS traci większość w Sejmie!

PiS traci trzech posłów. Jarosław Kaczyński musi odbudować sejmową większość.PAP/Wojciech Olkuśnik
PiS traci trzech posłów. Jarosław Kaczyński musi odbudować sejmową większość.PAP/Wojciech Olkuśnik
PiS po 6 latach traci większość w Sejmie. Według źródeł Salon24.pl dziś o godz 13. w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa, na której zostanie ogłoszone utworzenie nowego koła. W jego skład wejdzie trzech posłów z klubu parlamentarnego PiS.

PiS traci większość w Sejmie po sześciu latach - ustalił nieoficjalnie Salon24.pl. Ta sensacyjna informacja ma się potwierdzić już o godzinie 13.

PiS traci większość w Sejmie. NEWS Salon24

PiS straci trzech posłów, którzy właśnie wtedy ogłoszą utworzenie nowego koła parlamentarnego. To sprawi, że liczba posłów Zjednoczonej Prawicy zmaleje do 229.

Salon24.pl o dowiedział się, że przyczyna odejście posłów z PiS to odejście partii od swoich korzeni, programu i ideałów, które przyświecały założycielom partii.

Polecamy:

PiS traci większość w Sejmie. Odchodzi trzech posłów

PiS ma problemy z utrzymaniem większości parlamentarnej od początku kadencji. Jak bumerang powracają informacje o sporach z koalicjantami, które skutkują porażkami w niektórych głosowaniach i ciągłą zmianą sejmowego kalendarza. Teraz uwaga PiS skupi się zapewne na posłach niezrzeszonych i członkach innych kół.

Jarosław Kaczyński, by odbudować sejmową większość, będzie musiał przekonać do głosowania razem z jego partią co najmniej dwóch posłów spoza Zjednoczonej Prawicy. Ustawy dotyczące „Polskiego Ładu” zobowiązał się poprzeć Paweł Kukiz i trójka towarzyszących mu posłów. Warunkiem jest realizacja ustalonych postulatów.

Maciej Deja

Zobacz też:

Lubię to! Skomentuj150 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka