Efekt Tuska? Wrócił i już jest różnica w sondażu

PO ma powody do zadowolenia?
PO ma powody do zadowolenia?
Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, to wygrałoby je PiS. Jest jednak dobra informacja dla wyborców Koalicji Obywatelskiej - rośnie poparcie dla niej wraz z powrotem Donalda Tuska.

Na Zjednoczoną Prawicę głos zamierza oddać 33 proc. ankietowanych, natomiast na Polskę 2050 - 24 proc. Na podium znalazła się KO z wynikiem 21 proc., ale przykuwa uwagę wzrost poparcia dla tego ugrupowania. Objęcie steru rządów w PO przez Donalda Tuska spowodowało lepsze notowanie aż o 4 punkty proc. - wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. 

Zobacz:

Wrócił Tusk, ale też Podolski 

Rządzący znów mają większość

Trump idzie na wojnę z Facebookiem i Twitterem. Złoży pozew zbiorowy

Koalicja rządząca zaliczyła nieznaczny, bo o 1 pkt. proc., spadek poparcia w porównaniu z poprzednim badaniem. Lewica zaś uzyskała 9 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). 8 proc. badanych popiera Konfederację, czyli o 2 pkt. proc. mniej niż poprzednio.

PSL otrzymało fatalny rezultat - tylko 2 proc. respondentów zaznaczyłoby krzyżyk przy "ludowcach". Władysław Kosiniak-Kamysz zamierza budować centroprawicową chadecję, wielką niewiadomą jest rola byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Bez zmian utrzymuje się poparcie dla Kukiz'15, które wyniosło 2 proc. Tylko 1 proc. pytanych odpowiedziało, że chce głosować na "inne ugrupowanie". 

Deklarowana frekwencja w wyborach wyniosłaby 68 proc. Spośród wszystkich uczestników sondażu, 43 proc. respondentów podkreśliło, iż zdecydowanie chce głosować, a 23 proc, że "raczej tak". 24 proc. odparło, że nie chce głosować, 12 proc. "zdecydowanie nie", a drugie 12 proc. - "raczej nie".

Sondaż zrealizowano w dniach od 2 do 5 lipca przez internet metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej próbie 1057 Polaków, reprezentatywnej pod względem płci, wieku oraz wielkości miejsca zamieszkania. 

Czytaj też: 


GW

Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka