Arkadiusz Czartoryski wraca do PiS. Rządzący znów mają większość

Kaczyński przeprosił, ale ma większość. Czartoryski wraca
Kaczyński przeprosił, ale ma większość. Czartoryski wraca
Arkadiusz Czartoryski, poseł, który niedawno opuścił PiS i wstąpił do nowego koła Wybór Polska, był jednym z tych, który pozbawił Zjednoczoną Prawicę sejmowej większości. Bunt nie trwał jednak długo - Czartoryski dał się przekonać i wrócił do ław koalicji. Dołączył do Partii Republikańskiej Adama Bielana.

Poseł Arkadiusz Czartoryski wraca do klubu PiS - powiedział prezes PiS. Jarosław Kaczyński wystąpił na konferencji prasowej w siedzibie partii, by poinformować o jej wzmocnieniu.

Arkadiusz Czartoryski wraca do PiS. Rządzący znów mają większość

- Mamy większość w Sejmie, mamy już 231 posłów - powiedział prezes PiS o powrocie zbuntowanego do niedawna posła. Czartoryski, a także Zbigniew Girzyński i Małgorzata Janowska w ostatni piątek czerwca ogłosili, że opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska.

Polecamy:

Po ich odejściu klub PiS liczył 229 osób, więc formalnie utracił większość w Sejmie. Na początku lipca do klubu PiS powrócił - jako przedstawiciel Partii Republikańskiej - poseł Lech Kołakowski.

- Niedawno spotkaliśmy się i mogłem powiadomić, że nasz klub odzyskał połowę Sejmu. Dzisiaj z wielką radością mogę powiadomić, że to jest już większość, mamy już 231 posłów. Pan poseł Czartoryski wraca do naszego klubu - poinformował w środę Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przeprosił, ale ma większość. Arkadiusz Czartoryski znów w Zjednoczonej Prawicy

Prezes PiS publicznie przeprosił Arkadiusza Czartoryskiego za działania służb w jego sprawie. Przeszukanie w jego domu mogło być punktem zapalnym, który pchnął go do wyjścia z PiS.

- Chciałem (...) przeprosić publicznie pana posła, bo rzeczywiście sprawy długo się ciągnęły, poszły zbyt daleko (...) tutaj po prostu przesadzono, i to mocno - powiedział prezes PiS. Kaczyński przekazał, że - według jego rozeznania - wszystko, co czyniono w sprawie Czartoryskiego, było „bezpodstawne”.

- Zakończyło się stwierdzeniem braku jakichś czynów, które by mogły uchodzić za nie tylko karygodne, ale także i naganne moralnie - powiedział Kaczyński. Czartoryski, podobnie jak Lech Kołakowski, dołączył do Partii Republikańskiej Adama Bielana.

MD

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka