Trwają poszukiwania Jacka Jaworka! Niemcy pomagają polskiej policji

Dom w miejscowości Borowce (pow. częstochowski), w którym w nocy z piątku na sobotę doszło do zabójstwa trzyosobowej rodziny. Fot. PAP/Waldemar Deska
Dom w miejscowości Borowce (pow. częstochowski), w którym w nocy z piątku na sobotę doszło do zabójstwa trzyosobowej rodziny. Fot. PAP/Waldemar Deska
1550 hektarów przeszukali dotychczas policjanci tropiący Jacka Jaworka, podejrzewanego o zastrzelenie trzech osób w domu jednorodzinnym pod Częstochową. Dotychczas nie udało się go zatrzymać.

Jak poinformował w poniedziałek wieczorem młodszy aspirant Kamil Sowiński z częstochowskiej policji, w działaniach brało w tym dniu udział ponad 200 funkcjonariuszy, w tym policja konna oraz policjanci i policjantki z psami tropiącymi z Polski i z Niemiec. Policjantki z niemieckiej Saksonii z psami przyjechały wesprzeć polskie służby w poszukiwaniach w ramach międzynarodowej współpracy.


Polecamy:

Tragedia pod Częstochową. Poszukiwany 52-letni mężczyzna

Morawiecki odwiedził Park Śląski. Porównał Polskę do Japonii

Poszukiwania Jacka Jaworka

Wykorzystywany jest też specjalistyczny sprzęt – drony z kamerą termowizyjną i udostępnione przez Komendę Główną Policji mobilne centrum wsparcia poszukiwań, czyli specjalistyczny wóz, do którego trafia sygnał z urządzeń nawigacyjnych, jakie mają ze sobą przeczesujący teren policjanci.

Policja otrzymała wiele informacji od osób postronnych. – Weryfikujemy wszystkie takie sygnały, ale jak dotąd żaden się nie potwierdził – powiedział aspirant Sowiński.

Jacek Jaworek, poszukiwania Jacka Jaworka, Borowce
O zastrzelenie małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna podejrzewany jest brat zabitego mężczyzny Jacek Jaworek, trwają jego poszukiwania. Fot. PAP/Waldemar Deska

Borowce. Zwłoki małżeństwa i ich syna

W nocy z piątku na sobotę w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim wezwani do awantury domowej policjanci w domu jednorodzinnym znaleźli zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna. Wszyscy zginęli od strzałów z broni palnej. Uratował się drugi, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który schronił się u rodziny. Sprawca zbrodni uciekł. Podejrzewany o potrójne zabójstwo jest 52-letni brat zamordowanego właściciela domu, Jacek Jaworek, który od pewnego czasu mieszkał z rodziną.

W sobotę policja opublikowała personalia i wizerunek poszukiwanego. Alert w tej sprawie rozesłało także do mieszkańców trzech sąsiadujących ze sobą województw - śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Policja zaznacza, że w przypadku napotkania Jacka Jaworka należy zachować daleko idącą ostrożność - nie podejmować samodzielnie żadnych działań oraz powiadomić policję. W gotowości do akcji są kontrterroryści. Informacje o poszukiwanym mają policjanci ze wszystkich województw oraz Straż Graniczna. Według częstochowskiej prokuratury, możliwym motywem zbrodni był konflikt rodzinny.

KW

Czytaj dalej:

Szykujcie się na burzowy armagedon. Do tego żar jak z tropików

Siedlce: Ksiądz zmarł w trakcie odprawiania mszy

PKP prowadzi wypożyczalnię samochodów. Program pilotażowy działa od roku

Ambasador awanturował się na Lotnisku Chopina. Nie wpuszczono go do samolotu

KE przygląda się sprawie "lex TVN". Jourova już pisze, że jej się nie podoba

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo