Tragedia pod Częstochową. Poszukiwany 52-letni mężczyzna

BOROWCE DOM W KTÓRYM DOSZŁO DO ZABÓJSTWA RODZINY, PAP/Waldemar Deska
BOROWCE DOM W KTÓRYM DOSZŁO DO ZABÓJSTWA RODZINY, PAP/Waldemar Deska
Wciąż trwają poszukiwania 52-letniego Jacka Jaworka, który jest podejrzany o morderstwo trzech osób: własnego brata i jego żony oraz ich syna. Rzeźnię przeżył jedynie 13-latek, kolejny syn zamordowanej pary.

Tragedia pod Częstochową

Do dramatu doszło w Borowcach pod Częstochową w nocy z piątku na sobotę. Przed pierwszą w nocy policja otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej, niestety funkcjonariusze nie zdążyli przed tragedią - na miejscu znaleźli ciała 44-letniego mężczyzny, jego żony i 17-letniego syna, którzy zginęli od strzałów z broni palnej.

Podczas morderstwa w domu przebywał również drugi, trzynastoletni syn pary, jednak jak ustalił Polsat News chłopcu udało się uratować, ponieważ schował się za kanapą. Po strzelaninie chłopak uciekł z dom i schował się u rodziny.

Zobacz także:

Poszukiwany Jacek Jaworek

O zabójstwo podejrzany jest 52-letni Jacek Jaworek, podała częstochowska policja. Obława trwa już drugi dzień.

Mężczyzna jest bratem zamordowanego 44-latka, z którym mieszkał w ostatnim czasie w jednym domu. Do tej pory śledczym nie udało się ustalić motywów zabójstwa.

Obława za Jackiem Jaworkiem trwa już drugą dobę. Uczestniczy w niej około setka policjantów z Częstochowy i sąsiednich powiatów, w tym funkcjonariusze z psami tropiącymi i patrole konne.

Poszukiwania trwają również z powietrza - uruchomiono dwa helikoptery i drona.

Na polecenie prokuratury w sobotę policja opublikowała personalia i wizerunek poszukiwanego, prosząc o pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu. Mężczyzna może być potencjalnie niebezpieczny i uzbrojony.

Mieszkańcy otrzymali komunikat RCB

Osoby przebywające na terenach trzech województw: świętokrzyskiego, śląskiego i łódzkiego otrzymały alert o poszukiwaniach "niebezpiecznego przestępcy" od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Częstochowska policja opublikowała na stronie internetowej zdjęcia poszukiwanego i prosi każdą osobę, która miała z nim kontakt o informacje.

image

"Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112" - czytamy na stronie policji.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo