Kłótnia Sikorskiego z Ziemkiewiczem o pogrom w Jedwabnem

Kłótnia Sikorskiego z Ziemkiewiczem o pogrom w Jedwabnem.
Kłótnia Sikorskiego z Ziemkiewiczem o pogrom w Jedwabnem.
Wczoraj miała miejsce 80. rocznica pogromu w Jedwabnem. Temat ten wciąż budzi wiele emocji. O wydarzenia pokłócili się ostatnio Radosław Sikorski i Rafał Ziemkiewicz.

Sikorski swój wpis skierował m.in. do prezydenta Dudy. "Czy Pan Prezydent Andrzej Duda już wie kto kogo mordował?" – pytał były szef MSZ w rządzie Donalda Tuska. "Twoi niemieccy mocodawcy to zrobili" – odpowiedział mu Rafał Ziemkiewicz. Sikorski nawiązał też do TVP  sugerując, że chętnie obarczyłoby winą dziadka Donalda Tuska.

"Czy Pan Prezydent @AndrzejDuda  już wie kto kogo mordował w Jedwabnem?  A wy, @ONR_Podlasie ?  @MediaNarodoweMN ? @GrzegorzBraun_   z @KONFEDERACJA_ ? Materiał w @RadioMaryja  o tym, że Niemcy? A w @TVP_Info o udziale dziadka Tuska? A może parchy same się spaliły @R_A_Ziemkiewicz?" - napisał Sikorski.


"Nie, twoi niemieccy mocodawcy to zrobili. Dlatego tak dobrze płacą za zaprzeczanie ich winie i zwalaniu jej na Polaków. Służ im wiernie dalej, dostaniesz w nagrodę kość a może nawet kawałek kiełbasy" - odpowiedział Ziemkiewicz.

Sikorski napisał do dziennikarza „wal się”i zasugerował współodpowiedzialność polskich narodowców za holokaust. Ziemkiewicz przypomniał walkę tego środowiska z okupantami.

Panowie kontynuowali dyskusję.

Sikorski odniósł się na koniec do określenia "parchy", które jak napisał, jest cytatem z Ziemkiewicza.

"Jak Państwo sądzicie, pozwać oszczercę za tych niemieckich mocodawców, czy olać?" - dodał jeszcze Sikorski.

Czytaj też:

KJ


Lubię to! Skomentuj155 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura