Elżbieta Witek skandowała "konstytucja". Na scenie transparent przeciw TVP

Elżbieta Witek skandowała "konstytucja". Na scenie transparent przeciw TVP. Fot. Twitter
Elżbieta Witek skandowała "konstytucja". Na scenie transparent przeciw TVP. Fot. Twitter
Elżbieta Witek odwiedziła w sobotę miejscowość Otyń w woj. lubuskim. Marszałek Sejmu wcieliła się w rolę osoby promującej sztandarowy program PiS, Polski Ład. Na scenie nie zabrakło nietypowych zdarzeń.

Elżbieta Witek znalazła się w ścisłym gronie najważniejszych polityków, którzy mają promować Polski Ład. Jarosław Kaczyński chce, aby mieszkańcy wszystkich powiatów dowiedzieli się, co PiS ma im do zaproponowania w ramach dystrybucji środków z Unii Europejskiej.

Elżbieta Witek skandowała "konstytucja". Na scenie transparent przeciw TVP

Marszałek Sejmu w sobotę odwiedziła Otyń w woj. lubuskim, gdzie jej wystąpienie na zaaranżowanej scenie było zakłócane. Przeciwnicy polityki PiS ustawili za plecami Witek duży transparent z hasłem "TVP łże", skandowali także hasła "gdzie jest prawo", "wolne sądy" czy "konstytucja".

Czytaj też:

Elżbieta Witek zaskoczyła mieszkańców, kiedy podchwyciła to ostatnie hasło i sama zaczęła wykrzykiwać "konstytucja". - Wyższość polskiej konstytucji nad prawem unijnym! - wyjaśniła szybko zdezorientowanym sympatykom. Marszałek Sejmu nawiązała tym samym do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że w sytuacjach spornych prawo krajowe jest ważniejsze niż wytyczne europejskich organów.

Marszałek Sejmu z zakłóconym przemówieniem. "Wrzaski kilku przyjezdnych krzykaczy"

- Tu jest Polska, a nie Unia - krzyczała Witek do mieszkańców Otynia, którzy - jak reszta Polaków - są obywatelami Unii Europejskiej od 2004 roku. Marszałek zasugerowała, że osoby, które zakłóciły jej przemówienie są "niehonorowe", bo korzystają z programów socjalnych PiS, mimo że są przeciwnikami rządu. Taki tok myślenia oburzył prof. Wojciecha Sadurskiego.


Pochodząca z dolnośląskiego Jawora Witek do przeciwników odniosła się także na Twitterze.

"Otyń to kolejne miasteczko, gdzie mimo wrzasków kilku przyjezdnych krzykaczy, miałam okazję zaprezentować wyjątkowy, projekt, jakim jest Polski Ład. Przeciwnikom nerwy puszczają, że nic podobnego nie byli w stanie stworzyć. Dziękuję mieszkańcom Otynia za świetne spotkanie" - napisała.


MD

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj219 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka