52 obserwujących
2090 notek
2869k odsłon
  2406   1

Gdzie i kiedy Kaczyński nazwie Tuska kanalią?

z donaldem Tuskiem, Warszawa, wrzesień 2011.
z donaldem Tuskiem, Warszawa, wrzesień 2011.

Dziś bardzo krótko. W Faktach po faktach, w TVN24, wystąpił Donald Tusk. Uważam, że z całego jego wywiadu najważniejszy jest jeden fragment. Tusk powiedział, że w czasie spotkania z Lechem Kaczyńskim, kiedy on był premierem, a Kaczyński prezydentem, ten ostatni ostrzegał go, że w przeciwieństwie do niego, jego brat będzie chciał wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. I że trzeba na to uważać. 

Przyznam, że z zainteresowaniem czekam na reakcję Jarosława Kaczyńskiego. Jak słusznie zauważył mój partyjny kolega, pan Przemysław Grabowski, Donald Tusk w ten sposób przejechał kijem po PiS-owskiej klatce. Dlaczego? 

No tu warto przypomnieć, że po stwierdzeniu Borysa Budki, że gdyby żył Lech Kaczyński nigdy nie pozwoliłby na zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, Jarosław Kaczyński – bez żadnego trybu – wdarł się na sejmową mównicę i powiedział słynne zdanie: „nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich, słowami mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zabiliście go, jesteście kanaliami!”.

Przecież Donald Tusk powiedział dzisiaj w TVN24 dokładnie to samo, co wtedy Borys Budka. I on – jeszcze lepiej od Budki - wie, że tymi słowami doprowadził Kaczyńskiego do białej gorączki. 

Przyznam, że z zainteresowaniem czekam na ripostę prezesa PiS. Kiedy i gdzie – pewnie w Gazecie Polskiej – nazwie Tuska kanalią i zdradziecką mordą?


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl    

Lubię to! Skomentuj132 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka