PAP/Lech Muszyński
PAP/Lech Muszyński

Elżbieta Witek nie wytrzymała w Otyniu. Wybuchła podczas przemówienia

Redakcja Redakcja Polski Ład Obserwuj temat Obserwuj notkę 155
W sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Otynia. Znaleźli się tam również przeciwnicy PiS-u skandujący hasła takie jak: „Konstytucja”, „gdzie jest prawo”, „wolne sądy”. Witek wdała się z oponentami w polemikę nazywając ich "krzykaczami".

Elżbieta Witek w Otyniu

Elżbieta Witek pojawiła się w Otyniu w woj. lubuskim, by promować nowy sztandarowy program PiS - Polski Ład. Nie obyło się jednak bez wymiany zdań między Marszałek Sejmu a opozycjonistami.

Przede wszystkim za plecami polityk znalazł się spory transparent z hasłem "TVP łże". Oponenci skandowali również hasła: "gdzie jest prawo", "wolne sądy" czy "konstytucja".

W końcu Witek nie wytrzymała i zwróciła się do przeciwników.

– Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60/65 lat, a może ktoś nie bierze 500 plus, albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że dają, to się bierze – odpowiedziała Witek skandującym osobom.

– A ja myślę, że warto się unieść honorem i od tego „wrednego” rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła – mówiła dalej Marszałek Sejmu.

Niedługo potem Witek odniosła się do całej sprawy na Twitterze:

">

Witek skanduje "konstytucja"

W pewnym momencie Elżbieta WItek sama zaczęła krzyczeć "konstytucja".

– Wyższość polskiej konstytucji nad prawem unijnym! – dało się słyszeć z ust polityk. Sytuacja wydaje się jednak kuriozalna, ponieważ jak zaznaczyliśmy na początku, Witek udała się do Otynia, by zaprezentować założenia sztandarowego programu PiS - Polskiego Ładu, który przecież jest finansowany w dużej mierze z subwencji Unii Europejskiej.

Zobacz także:

WP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka