Grzegorz Braun. Fot. PAP/Marcin Obara
Grzegorz Braun. Fot. PAP/Marcin Obara

Recydywa antymaseczkowa Brauna. Po raz kolejny wykluczono go z obrad Sejmu

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
Grzegorz Braun jest politykiem niezwykle krnąbrnym. Dziś marszałek Elżbieta Witek po raz kolejny wykluczyła go z obrad Sejmu. Poseł znów pytał o podstawę prawną.

Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu

Grzegorz Braun jako pierwszy zajął dziś miejsce przy sejmowej mównicy podczas dzisiejszego posiedzenia. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek znów kilkukrotnie przypominała mu o konieczności noszenia maseczki wynikającej z regulaminu parlamentu.

Zgodnie z zasadami parlamentarnymi z konieczności noszenia maseczki zwalnia jedynie zaświadczenie lekarskie.

- Proszę udzielić mi głosu w trybie wniosku formalnego. Czy Pani jest lekarzem? Jaka jest podstawa prawna pani działania? - mówił Grzegorz Braun.

Marszałek po raz wtóry przywołała jeden z punktów regulaminu Sejmu, jednak to nie przekonało krnąbrnego posła. W końcu Elżbieta Witek stwierdziła, że Braun uniemożliwia prowadzenie obrad, dlatego podjęła decyzję o wykluczeniu go z posiedzenia.

- Podejmuję decyzję o wykluczeniu pana. Zgodnie z regulaminem proszę opuścić salę - powiedziała marszałek.

Zobacz także:

To nie pierwsze wykluczenie Grzegorza Brauna

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której nieustępliwy Grzegorz Braun nie dostosował się do regulaminu parlamentarnego i napomnień marszałek Elżbiety Witek. Do podobnej sytuacji doszło wcześniej - 14 kwietnia i 7 lipca. 

Grzegorza Brauna nie przekonały również argumenty, że na sali sejmowej znajdują się również kobiety w ciąży. Wówczas Braun nie przyjął maseczki od posłanki, która podeszła do mównicy i chciała mu ją dać.

Każdy przejaw nieposłuszeństwa posła Grzegorza Brauna kończył się wykluczeniem go z obrad. To jednak nie skłoniło go do refleksji - polityk wypowiadał się często podczas marszów środowisk, które podważają pandemię. Wielokrotnie promował również książkę "Fałszywa pandemia".

WP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka