Porozumienie wychodzi z koalicji. Gowin wybiera koło parlamentarne

PiS formalnie traci większość w Sejmie. Na chwilę? Fot. Facebook/Porozumienie
PiS formalnie traci większość w Sejmie. Na chwilę? Fot. Facebook/Porozumienie
Zarząd Porozumienia zdecydował o wyjściu z rządu po wniosku o dymisję Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra. Formacja przechodzi formalnie do opozycji.

- Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienia Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina - poinformował wicerzecznik partii Gowina Jan Strzeżek. 

Do dymisji z funkcji wiceszefa MON podał się Marcin Ociepa, który rano wystąpił na konferencji prasowej. Polityk Porozumienia zapewnił, że Zjednoczona Prawica jest jedyną możliwą większością w obecnej kadencji Sejmu. 

- W związku z wczorajszą dymisją Jarosław Gowina postanowiłem się dziś podać do dymisji z funkcji wiceministra MON. Zostałem powołany na tę funkcję w wyniku umowy koalicyjnej - powiedział były wiceminister obrony narodowej, który podziękował za daną szansę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. 

- Byłem przeciwny ultimatum postawionemu Prawu i Sprawiedliwości. Nie wybieram się do żadnego innego projektu politycznego w tej kadencji Sejmu. Inna większość parlamentarna nie jest możliwa w tym Sejmie. Musimy wybierać między zupełnie egzotyczną koalicją, albo przyspieszonymi wyborami - podkreślił Ociepa. 

Polityk Porozumienia nie wyklucza poparcia dla "lex TVN", a wszystko uzależnia od poprawek. Możliwy jest też scenariusz opuszczenia formacji Gowina przez Ociepę. 

Dziś po godzinie 11 dymisję złoży również Iwona Michałek z urzędu sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. 

GW

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka