Klaudia Jachira prelegentką na Campusie Trzaskowskiego. Opowie jak ominąć system

Klaudia Jachira prelegentką na Campusie Trzaskowskiego. Opowie jak ominąć system
Klaudia Jachira prelegentką na Campusie Trzaskowskiego. Opowie jak ominąć system
Klaudia Jachira w ostatnich dniach przypomniała o sobie za sprawą sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Posłanka KO najpierw próbowała legitymować żołnierzy służących w Usnarzu Górnym, a później stwierdziła na Twitterze, że Polska pomaga uchodźcom tak, jak Żydom w czasie II wojny światowej. We wtorek ogłoszono, że Klaudia Jachira poprowadzi warsztaty na Campusie Polska Przyszłości.

Campus Polska Przyszłości to długo wyczekiwana inicjatywa, która ma zaktywizować politycznie i obywatelsko młodych ludzi. Jej twarzą i pomysłodawcą jest Rafał Trzaskowski, ale impreza zgromadzi ponad 150 prelegentów i wykonawców muzycznych.

Klaudia Jachira prelegentką na Campusie Trzaskowskiego. Opowie jak ominąć system

Klaudia Jachira będzie jedną z osób, która poprowadzi warsztaty na Campusie Polska Przyszłości. Na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebooku ukazał się post prezentujący ją jako posłankę, aktorkę lalkarkę, satyryczkę i youtuberkę.

"Jak zacząć brać udział w życiu politycznym i wpływać na kształt debaty publicznej? Jak nie bać się wyrażać własnych myśli i robić to w taki sposób, by nas słuchano? Krótko mówiąc - jak ominąć system? O to na #CampusPolska zapytamy Klaudię Jachirę! Do zobaczenia na warsztatach!" - czytamy.

Klaudia Jachira na Campus Polska Przyszłości. 150 prelegentów na imprezie Trzaskowskiego

Campus Polska Przyszłości reklamuje się jako pierwsze takie wydarzenie w Polsce. "To przestrzeń dialogu i spotkań stworzona dla aktywnych, młodych ludzi chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju. Dzięki niej rozwiniesz skrzydła i przełożysz pomysły na działania!" - czytamy na oficjalnej stronie imprezy.

Liderka demokratycznej opozycji na Białorusi Swiatłana Cichanouska, wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans, a także lider PO Donald Tusk - mają być gośćmi Campusu Polska Przyszłości organizowanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na przełomie sierpnia i września w Olsztynie.

W Campusie udział wezmą także m.in.: były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, były minister cyfryzacji Michał Boni, minister finansów z czasów transformacji ustrojowej Leszek Balcerowicz oraz założyciel "Gazety Wyborczej" Adam Michnik i prezes zarządu fundacji Batorego Edwin Bendyk. Z młodymi uczestnikami Campusu spotka się też prawnik i publicysta Marcin Matczak.

Na imprezie pojawią się również prezydenci miast: Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz; Poznania - Jacek Jaśkowiak; Rzeszowa - Konrad Fijołek, Wrocławia - Jacek Sutryk oraz Białegostoku - Krzysztof Truskolaski. Ponadto przyjadą posłowie PO: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Dariusz Joński, Michał Szczerba czy Katarzyna Lubnauer.

MD

Lubię to! Skomentuj91 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka