Komisja Europejska zabiera głos ws. polsko-białoruskiej granicy

Redakcja Redakcja UE Obserwuj temat Obserwuj notkę 153
Komisja Europejska zabrała głos ws. sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Unijni przedstawiciele stwierdzili, że nie można zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie. "Ściśle współpracujemy i wspieramy władze Polski" - przekazano.

Komisja Europejska zapewniła, że jej przedstawiciele wspierają polskie władze w skutecznym zarządzaniu granicami na granicy zewnętrznej, zgodnie z prawem UE.

Komisja Europejska zabiera głos ws. polsko-białoruskiej granicy

- Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand, pytany o ocenę sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Komisja Europejska zapewnia, że współpraca z Polską dotycząca ochrony wschodniej granicy UE przebiega "z pełnym poszanowaniem podstawowych praw człowieka i zapewnieniem skutecznego dostępu do procedury azylowej".

Komisja Europejska: odrzucamy próby używania ludzi jako narzędzia do celów politycznych

"Stanowczo odrzucamy próby instrumentalizacji ludzi do celów politycznych. Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie" - odpowiedział rzecznik Komisji Europejskiej na konferencji prasowej.

Christian Wigand dodał, że "potrzebne jest zarówno uporządkowane, solidne zarządzanie granicami, jak i pełne poszanowanie podstawowych praw migrantów". "To jedyny skuteczny i humanitarny sposób zarządzania migracją" - zaznaczył.

MD

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj153 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka