Ojciec prezydenta ma pomysł ws. LGBT. Polska nie straci miliardów z Unii?

Jan Duda, ojciec prezydenta. fot. Youtube/Polskie Radio
Jan Duda, ojciec prezydenta. fot. Youtube/Polskie Radio
– Dlaczego my się mamy wycofywać z deklaracji, w której stwierdzamy, że nie chcemy, żeby takie środowiska wywierały aż taką presję, również i przemoc? – stwierdził Jan Duda, ojciec prezydenta i przewodniczący sejmiku woj. małopolskiego.

We wczorajszym wydaniu Faktów TVN pojawił się materiał na temat, że zablokowania wypłat środków z unijnego programu dla pięciu polskich województw: lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego w związku z przyjęciem przez te regony uchwał anty-LGBT oraz Samorządowej Karty Praw Rodzin przygotowanej przez Ordo Iuris.

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy podczas rozmowy z "Faktami TVN" powiedział, że jego zdaniem nie ma żadnych podstaw do tego, aby wycofywać się z przyjętego wcześniej stanowiska w wyżej wspomnianej sprawie.

– Dlaczego my się mamy wycofywać z deklaracji, w której stwierdzamy, że nie chcemy, aby takie środowiska wywierały aż taką presję, również i przemocą? – pytał Jan Tadeusz Duda.

W dalszej części materiału rozmowy  TVN tata prezydenta przedstawił swój pomysł na to, jak sprawić, żeby Unia Europejska nie odebrała Polsce miliardów. Duda uważa, że wystarczy zamienić nazwę z "ideologii LGBT" na "ideologię płciowości kulturowej". Wtedy Polska na pewno uzyska pozytywną decyzję ze strony Unii Europejskiej ws. wypłat pieniędzy dla regionów zagrożonych.

Czy to dobry pomysł?

KJ

Czytaj też:


Lubię to! Skomentuj61 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka