Tragedia w Białym Miasteczku. Zmarł mężczyzna, który się okaleczył!

Tragedia w Białym Miasteczku 2.0. Fot. PAP
Tragedia w Białym Miasteczku 2.0. Fot. PAP
Sobotnią konferencję w "białym miasteczku 2.0” w Warszawie przerwał huk wystrzału. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że doszło do samookaleczenia, a mężczyzna zmarł.

Mężczyzna zostawił list pożegnalny

Mężczyzna, który zastrzelił się w Białym Miasteczku zostawił list. Ma z niego wynikać, że zabił się w proteście przeciw strajkowi medyków.

Polska Agencja Prasowa dotarła do zdjęcia listu mężczyzny.

W odręcznie napisanym liście widnieje data 18.09.2021 r., miejscowość, numer egzemplarza - 1. "Oddałem życie jako protest przeciwko strajkowi służby zdrowia (bo jest polityczny przeciw Polsce PiS)!" - czytamy w liście. Został on podpisany imieniem i nazwiskiem, pada w nim także data urodzenia mężczyzny.

Radio RMF FM informowało, że mężczyzna to starszy emerytowany żołnierz Wojska Polskiego w stopniu pułkownika. Poza listem policja znalazła przy nim dwie sztuki broni.

Wystrzał w Białym Miasteczku

Mężczyzna po przyjściu na protest odpalił petardę i włożył ją sobie do ust; ze względu na obrażenia nie było można go zaintubować. Z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita”, wynika, że mężczyzna wcześniej przychodził do Białego Miasteczka i rozmawiał z medykami na temat swojej choroby nowotworowej.

Podkomisarz Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji poinformował, że do zdarzenia na terenie "Białego Miasteczka" przy al. Ujazdowskich w Warszawie doszło w sobotę około godziny 10.20. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do samookaleczenia mężczyzny w wieku około 70 lat" - powiedział podkomisarz.

– Mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala. Niestety, w związku z poniesionymi obrażeniami mężczyzna zmarł – podał policjant. Wskazał, że na miejscu zdarzenia trwają czynności. – Ustalamy, jak doszło do tego zdarzenia – dodał.


W związku z wydarzeniami, do jakich doszło podczas konferencji prasowej komitetu protestacyjno-strajkowego w Warszawie, komitet zdecydował o rezygnacji z sobotniego programu Białego Miasteczka 2.0.

Białe Miasteczko 2.0 istnieje od 11 września, powstało po manifestacji pracowników ochrony zdrowia w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Akcja nawiązuje do "białego miasteczka" pielęgniarek z 2007 roku.

KWLubię to! Skomentuj116 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości