Rząd zarekomendował trzecią dawkę szczepionki. Ale nie dla wszystkich

Pixabay/mufidpwt
Pixabay/mufidpwt
Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki przekazał, że rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki. Wiemy, kto powinien przyjąć preparat po raz kolejny.

- Rząd rekomenduje przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 dla osób po 50. roku życia - powiedział Mateusz Morawiecki.

Przyjęcie trzeciej dawki będzie możliwe po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia.

Szczepienia będą dokonywane szczepionkami Pfizer/BioNtech oraz Moderny.

Decyzja ws. trzeciej dawki

Wczoraj podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczał, że "w ostatnich tygodniach mamy do czynienia z kontynuacją wzrostów, jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń".

- Widzimy wyraźnie, że dynamika procesu epidemicznego przyrasta. O ile kilka tygodni temu mogliśmy jeszcze patrzeć na to, że z tygodnia na tydzień to zwiększenie liczby nowych zakażeń jest rzędu dwudziestu, dwudziestu kilku procent, to tak naprawdę od tygodnia mamy do czynienia już z dynamikami rzędu 35, nawet 40 procent. Nawet z dnia na dzień zdarzały się takie sytuacje, że ta dynamika była blisko 50-procentowa - podkreślał.

W związku z powyższym poruszona została również kwestia trzeciej dawki.

- Dziś bądź jutro podejmiemy z premierem decyzję, co z trzecią dawką szczepionki; obaj mamy poczucie, że nie będziemy czekali do 4 października na decyzję EMA w tej sprawie - zdradził szef resortu.

Jak powiedział, tak zrobił. Dziś ta decyzja została podjęta. Trzecia dawka szczepionki rekomendowana jest osobom po 50. roku życia.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj127 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości