Krzysztof Skórzyński, fot. TVN24
Krzysztof Skórzyński, fot. TVN24

Afera mailowa. Skórzyński jednak doradzał Dworczykowi. Dziennikarz TVN24 zawieszony

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Telewizja TVN24 zawiesiła dziennikarza Krzysztofa Skórzyńskiego w obowiązkach do czasu wyjaśnienia sprawy jego korespondencji z szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Ujawniono nowe maile, które miały wyciec z prywatnej skrzynki szefa Kancelarii Premiera.

Nowe maile Dworczyka i Skórzyńskiego

W korespondencji, która wyciekła, polityk konsultuje z dziennikarzem TVN swoje wystąpienie przed jedną z konferencji prasowych. Chodziło o sprawę szczepień dla seniorów w styczniu 2021 r. Dziennikarz poprawia "niezręczności" językowe szefa KPRM.

Michał Dworczyk w mailu z 24 stycznia 2021 roku do Krzysztofa Skórzyńskiego pisał m.in.: "Apelujemy do seniorów, którzy chcą zapisać się na szczepienia, aby pozostali w domach. Wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób - zostały rozdysponowane".

Krzysztof Skórzyński naniósł jednak zmiany i wysłał Michałowi Dworczykowi zmieniony fragment: "Apelujemy do seniorów, którzy chcą jeszcze zapisać się na szczepienia, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni POZ. Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane już zostały wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób".

Polecamy:

Skórzyński słowami "to jest już wiadome i nie wiem, czy warto jeszcze to powtarzać", skomentował fragment: "Polska pozyskuje szczepionki w ramach wynegocjowanej przez Komisję Europejską umowy. Gwarantuje ona solidarny podział szczepionek pomiędzy wszystkie kraje UE, jednak wielkości dostaw zdecydowanie nie pokrywają zapotrzebowania na szczepionki w PL".

Jak zauważył serwis wirtualnemedia.pl, w komunikacie na portalu Gov.pl znajduje się w identycznej formie trzeci akapit z mail, które szef KRPM wymienił ze Skórzyńskim.

Obaj panowie znają się co najmniej od 10 lat, na co wskazuje inny mail, w którym Dworczyk zwraca się do Skórzyńskiego "Cześć Stary" i dziękuje za „chęć pomocy”.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krzysztof-skorzynskitvn-fakty-zawieszony-maile-michal-dworczyk

TVN24 zawiesza współpracę ze Skórzyńskim

Po ujawnieniu tych maili telewizja TVN24 zdecydowała się zawiesić współpracę z Krzysztofem Skórzyńskim.

W piątek opublikowano wiadomość, która miała zostać wykradziona ze skrzynki e-mailowej szefa Kancelarii Premiera. Michał Dworczyk miał w 2019 roku wysyłać dziennikarzowi TVN Krzysztofowi Skórzyńskiemu do konsultacji odpowiedzi przygotowywane dla OKO.press. Skórzyński opublikował oświadczenie, w którym wszystkiemu zaprzeczył. Więcej o sprawie.

Krzysztof Skórzyński pracuje w TVN od początku 2006 roku. Najpierw był związany z TVN24, gdzie przygotowywał m.in. materiały i wejścia na żywo z Sejmu. W 2010 roku dołączył do zespołu „Faktów” TVN. Od jesieni 2020 roku jest gospodarzem „Sprawdzam”, emitowanego w TVN24 w piątki o godz. 20.00.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura