Dworczyk konsultował odpowiedzi z dziennikarzem TVN? Skórzyński zaprzecza

Michał Dworczyk. Fot. PAP
Michał Dworczyk. Fot. PAP
Opublikowano nową wiadomość, która miała zostać wykradziona ze skrzynki e-mailowej szefa Kancelarii Premiera. Michał Dworczyk miał wysyłać dziennikarzowi TVN Krzysztofowi Skórzyńskiemu do konsultacji odpowiedzi przygotowywane dla OKO.press.

Dworczyk do Skórzyńskiego?

Domniemana korespondencja pochodzi z przełomu października i listopada 2019 r. OKO.press pytał m.in. o zarobki ministra, jego wydatki i wyjazdy służbowe.

„Tylko do Twojej wiadomości - co sądzisz o propozycjach odpowiedzi? Michał” - miał napisać Dworczyk do Skórzyńskiego. Ten drugi to dziennikarz TVN24 i reporter polityczno-społeczny „Faktów” TVN. Ze screenów wynika, że wymianę wiadomości wysłano z prywatnego konta szefa KPRM na prywatne konto dziennikarza TVN Krzysztofa Skórzyńskiego.

Polecamy:

Google da wam z laczka. I poprawi z kopyta

Szokujący wpis MSZ Rosji na 17 września. IPN reaguje

Dworczyk miał otrzymać pytania i gotowe odpowiedzi od Tomasza Matyni z Centrum Informacyjnego Rządu. W kolejnym mailu pada pytanie, czy szef Kancelarii Premiera ma jakieś sugestie i czy chce zaczekać z odesłaniem wiadomości dla portalu do czasu zaprzysiężenia rządu.

"Czekamy na zaprzysiężenie - o ile to możliwe" - miał odpisać minister.  

Dziennikarka OKO.press Bianka Mikołajewska w rozmowie z Onetem potwierdziła prawdziwość ujawnionych pytań dot. szefa KPRM. Przekazała też, jakie wyjaśnienia otrzymała od Krzysztofa Skórzyńskiego.

Skórzyński zaprzecza sytuacji

Krzysztof Skórzyński na Twitterze zaprzeczył całej sytuacji. "Nigdy nie wymieniałem w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Nigdy także, w żaden - podkreślam - w żaden sposób - nie »doradzałem« ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi, w jakiejkolwiek sprawie! Podkreślam - NIGDY! Byłoby to niedopuszczalne i nie do zaakceptowania. Nie wiem kto miał być adresatem tego maila, z pewnością nie ja. Mail ten był jednym z ponad 26 tys. nieprzeczytanych w mojej skrzynce".


Sprawa wzbudziła spore emocje - zarówno wśród zwolenników rządu, jak i TVN.


KW

Czytaj dalej:

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. gróźb kierowanych przez Brauna wobec Niedzielskiego

Premier Mateusz Morawiecki rozwiewa nadzieje medyków

Obajtek o "Fit for 55". Prezes PKN ORLEN nie ma wątpliwości w jednej, ważnej sprawie

Premier Mateusz Morawiecki będzie miał swój własny podcast

W pobliżu Usnarza Górnego postawiono płot. Co z koczującymi imigrantami?

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura