Budka i Siemoniak na dywaniku u Tuska. "Spotykanie się z PiS to nie jest dobry kierunek"

W sytuacji, w której codziennie niszczone jest państwo polskie przez polityków PiS, bycie w miejscu, w którym są ci politycy, to nie jest najlepszy pomysł i dobry kierunek - ocenił Marcin Kierwiński (KO), odnosząc się do obecności posłów PO na urodzinach dziennikarza, na których byli też politycy PiS.

Budka i Siemoniak oddali się do dyspozycji szefa PO

Lider PO Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO". Według informacji PAP sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt". Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd partii.

Pytany o tę sprawę na antenie Polsat News szef warszawskiej PO i członek zarządu partii podkreślił, że ostatnie dwa dni były "trudne". "Niewątpliwie Donald Tusk bardzo mocno zareagował na tę sytuację" - ocenił. Podkreślił, że PO chce odsunąć PiS od władzy, w związku z czym "tego typu sytuacje po prostu nie powinny się zdarzać". "Powinniśmy dzisiaj zadać pytanie moralizatorom przynajmniej z kilku innych partii politycznych, którzy jeszcze kilka dni temu moralizowali w tej sprawie, jak oni zamierzają załatwić ten problem w swoich szeregach" - wskazał, odnosząc się do obecności na spotkaniu innych polityków.

"Trwało posiedzenie Sejmu, były ostatnie punkty, to nie był czas na tego typu spotkania" - mówił Kierwiński. Jego zdaniem "jakiekolwiek wspólne spotykanie się z politykami PiS to nie jest dobry kierunek". "Myślę też, że skoro to panowie oddali się do dyspozycji Donalda Tuska, to oni też rozumieją, że w tej sytuacji - w której codziennie niszczone jest państwo polskie przez polityków PiS - bycie w miejscu, w którym są ci politycy, to nie jest najlepszy pomysł" - powiedział wiceszef klubu KO.

Polityk zapewnił jednocześnie, że nie chodzi o to, by "stawiać kogokolwiek przed plutonem egzekucyjnym", ale należy wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji.

Urodziny Roberta Mazurka

Jak opisywał we wtorek dziennik "Fakt", w ubiegły piątek w Sejmie prezes NIK Marian Banaś mówił praktycznie do pustej sali, ponieważ część posłów w tym samym czasie bawiła się na urodzinach znanego dziennikarza Roberta Mazurka. Jak wynika z opublikowanych w dzienniku zdjęć, wśród gości byli przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań sejmowych.

Byli to m.in. Łukasz Szumowski i Marek Suski z PiS, Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Sławomir Neumann z PO, a także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z małżonką. Byli również przedstawiciele rządu - wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Pytani przez "Fakt" o przyczynę nieobecności w Sejmie podczas przemówienia szefa NIK o godz. 21.50, posłowie podkreślali, że mieli "inne obowiązki". Borys Budka powiedział: "Miałem prace związane z przygotowaniem konwencji. Zajmowaliśmy się tym wspólnie z posłami Siemoniakiem i Neumannem". Borys Budka i Tomasz Siemoniak nie chcieli komentować dla PAP zaistniałej sytuacji. Nieuchwytny był też Sławomir Neumann, szef regionu pomorskiego PO.

Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka