Szok. Minister Kamiński pokazał zdjęcie, na którym mężczyzna gwałci krowę

Ministrowie patrzą na zdjęcie przedstawiające mężczyznę z krową, fot. Twitter
Ministrowie patrzą na zdjęcie przedstawiające mężczyznę z krową, fot. Twitter
Szef MSWiA Mariusz Kamiński wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oraz Komendantem Głównym Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomaszem Pragą podczas wspólnej konferencji przedstawiali sytuację na polsko białoruskiej-granicy. Pokazano na niej m.in. zdjęcie, na którym mężczyzna kopuluje z krową.

Fotografie odzyskane z telefonów

Mariusz Kamiński poinformował, że służby badały ok. 200 osób przebywających w zamkniętych ośrodkach dla cudzoziemców. - Zaprezentowane materiały dotyczą 50 osób, częściowo zostały zniszczone w telefonach, odzyskały je polskie służby - powiedział. Dodał, że część osób ukrywała tożsamość lub posługiwała się fałszywymi dokumentami.


- U 50 osób znaleziono materiały świadczące o radykalizmie, świadczące o tym, że są to młode osoby, przeszkolone bojowo, które brały udział w różnego typu zbrojnych formacjach na Bliskim Wschodzie – dodał. Według szefa MSWiA istnieją dowody świadczące o ich powiązaniach z talibami czy Państwem Islamskim.

Przeczytaj w temacie:

Rzecznik ministra koordynatora Stanisław Żaryn podczas konferencji przedstawiał zdjęcia z karty SD, które zostały zostały znalezione przez polskich funkcjonariuszy na jednym ze szklaków migracyjnych.

Wśród zdjęć odzyskanych z telefonu jednego z zatrzymanych obywateli Afganistanu tyły fotografie ukazujące egzekucję przez dekapitację, a także ciała zamordowanych osób.


Zdjęcie z krową

Na innych zdjęciach, które polscy funkcjonariusze odzyskali z karty pamięci SD, widać było kilka osób biorących pozujących na tle flag z symbolami organizacji terrorystycznych, mężczyzn w mundurach organizacji paramilitarnych oraz kilka sztuk broni maszynowej, a także ostrzelane auto.

Część materiałów uzyskanych z "komórek" zatrzymanych imigrantów świadczy – zdaniem Żaryna – o powiązaniu tych osób z terytorium rosyjskim. - Afgańczyk przed tym, gdy dostał się do Polski przez terytorium Białorusi, przebywał długo w Federacji Rosyjskiej. Z materiałów zgromadzonych wynika, że chciał się udać do Niemiec - oznajmił rzecznik.

Według szefa MSWiA niektóre z zaprezentowanych podczas konferencji zdjęć znalezionych - jak mówił - u zatrzymanych, są drastyczne, wskazują, że niektórzy z nich "mają do czynienia z grupami przestępczymi", są także osoby "zwichrowane seksualnie". - Nie chcemy stygmatyzować żadnego środowiska, ale takie są fakty - powiedział Kamiński

Na dowód tego pokazano zdjęcia z telefonów zatrzymanych, które wskazują, że mogą być to osoby zaburzone seksualne w kierunku pedofilii czy zoofilii, w tym slajd, na którym widać mężczyznę kopulującego z krową. Nie widać twarzy człowieka oraz fotografia została ocenzurowana, ale pokazanie takiego zdjęcia wywołało szok.

Polecamy:

Tego się nie odzobaczy

"To jest karalne (pan minister Kamiński właśnie dopuścił się czynu z art. 202 §  3. k.k. w zakresie prezentowania treści pornograficznych z udziałem zwierzęcia)" - napisała na Twitterze posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.


Szef MSWiA przekazał, że od sierpnia odnotowano 9,4 tys. prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy; 8,2 tys. z tych prób skutecznie udaremniono w pasie granicznym. + Mamy ok. 1,2 tys. zatrzymanych nielegalnych imigrantów w ośrodkach strzeżonych. Wielu z nich nie ma żadnych dokumentów, wielu z nich ma fałszywe dokumenty - dodał Kamiński.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj259 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka