"Raport z granicy". TVP nadaje po arabsku o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Nowy program TVP Info. fot. screen Twitter
Nowy program TVP Info. fot. screen Twitter
Na kanale TVP Info ruszył nowy program "Raport z granicy". Nadawał będzie w językach: polskim, angielskim, arabskim i rosyjskim.

" »Raport z granicy«. Program nadawany jest w czterech językach: polskim, angielskim, arabskim i rosyjskim.  Codziennie, 7 dni w tygodniu, w TVP Info o godzinie 19:20 i 21:20 oraz w mediach i mediach społecznościowych tego kanału. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka" - zachęca TVP Info na swoim koncie na Twitterze. Wpis został zamieszczony w języku arabskim.

TVP odsłania kulisy "ataku hybrydowego"

„Od dzisiaj w TVP Info o 19:20 i 21:20 program »Raport z granicy« odsłaniający kulisy hybrydowego ataku na Polskę i pokazujący działania polskich służb, które bronią wschodniej granicy Unii Europejskiej” – ogłosił na Twitterze Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Program emitowany będzie na antenie TVP Info i w mediach społecznościowych dwa razy dziennie: o godz. 19:20 i 21:20. Polskojęzyczną wersję poprowadzi Łukasz Sobolewski. Anglojęzyczna wersja będzie emitowana dla widzów zagranicznych ok. godz. 3:00 czasu polskiego i poprowadzi ją Marcin Przasnek. Program będzie tłumaczony też na język rosyjski i arabski.

Czytaj też:  Imigranci i smsy. Tak komunikują się, chcąc przekroczyć polską granicę

Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na wnioskowane przez prezydenta przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni.

W piątek po południu w "Dzienniku Ustaw" ukazało się rozporządzenie prezydenta z 1 października b.r. w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego wprowadzonego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński mówił w ubiegłym tygodniu w Sejmie, że "na granicy polsko-białoruskiej jest 4 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej; 2,5 tys. żołnierzy, kilkuset policjantów z oddziałów prewencji i kontrterrorystycznych".

Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano już prawie 750 zgód na wjazd do strefy objętej ograniczeniami związanymi z rozporządzeniem - poinformowała Straż Graniczna.

Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka