Brytyjska posłanka blokowała wykłady Ziemkiewicza w Londynie. Teraz odpiera zarzuty

Brytyjska posłanka zablokowała wykłady Ziemkiewicza w Londynie. fot. Twitter
Brytyjska posłanka zablokowała wykłady Ziemkiewicza w Londynie. fot. Twitter
Brytyjska polityk Rupa Huq skomentowała zatrzymanie Rafała Ziemkiewicza. Napisała na Twitterze, że w 2018 r. zwróciła się do Policji Metropolitarnej, aby odwołano jego wykłady. Komentatorzy zarzucili jej brak wiedzy o realiach życia w Polsce.

Brytyjska posłanka zablokowała wykłady Ziemkiewicza w Londynie

Rupa Huq to urodzona w Londynie polityk, której rodzice przyjechali do Wielkiej Brytanii z terenów dzisiejszego Bangladeszu. Jej zdaniem osoby, które propagują rasizm, islamofobię i negują Holokaust, nie powinny mieć wjazdu do Wielkiej Brytanii.

"W 2018 roku, kiedy skrajnie prawicowy Rafał Ziemkiewicz planował wykłady w Wielkiej Brytanii, także w Acton (dzielnica Londynu- red.), zawiadomiłam @metpoliceuk, a oni anulowali wydarzenie. Dziś wygląda na to, że został zbanowany w całym kraju" - napisała Huq na Twitterze.

Czytaj też:

Rupa Huq odpowiada na komentarze hejterów

"W 2018 roku Rupa Huq, która nie ma absolutnie żadnej wiedzy o Polsce i Polakach, "poinformowała" brytyjskie władze, że @R_A_Ziemkiewicz  to rasista i prawicowy fanatyk"- napisała jedna z osób komentujących to wydarzenie.


"Dzięki, byłam tam dwa tygodnie temu" - odpisała jej posłanka.

W odpowiedzi na zarzuty o braku wiedzy nt. Polski, dodała link do artykułu z 15 września, dotyczący homofobicznych wypowiedzi ministra spraw zagranicznych, który wygłaszał przemówienie na polsko-brytyjskim forum.

"Polski polityk, który na Facebooku prowadził kampanię wyborczą przeciwko europejskiej "cywilizacji śmierci", wygłosił ministerialne przemówienie otwierające Belvedere Forum - prestiżowe wydarzenie organizowane we współpracy Chatham House i Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM)" - napisał portal bylinetimes.com.

Zbigniew Rau wystąpił u boku brytyjskich polityków, mimo że określił prawa LGBTIQ jako tworzące "cywilizację śmierci" - czytamy.


Posłanka odpowiedziała też na inny komentarz. "Nigdy nie pozwolimy, aby taka muzułmanka wyjechała do Polski"- napisał jeden z użytkowników.

"Był tam dwa tygodnie temu!" - odpowiedziała załączając zdjęcia z Warszawy.


Zatrzymanie Ziemkiewicza

Rafał Ziemkiewicz wraz z żoną i córką, która miała rozpocząć studia na Oksfordzie, przyleciał całkiem prywatnie do Londynu. Na lotnisku został zatrzymany i przesłuchany. W końcu wypuszczony, ale bez możliwości poruszania się po terytorium Wielkiej Brytanii. Dziennikarz wrócił do Polski samolotem.


źródło: Twitter, bylinetimes.com, Salon24

Czytaj też:


Lubię to! Skomentuj100 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura