Ziemkiewicz wysłał córkę na Oksford. "Na KUL trenowałaby się w cnotach niewieścich"

Ziemkiewicz wysłał córkę na Oksford. fot. Wikimedia/Remi Mathis/Adrian Grycuk
Ziemkiewicz wysłał córkę na Oksford. fot. Wikimedia/Remi Mathis/Adrian Grycuk
"Nie mogę pojąć, jak prawdziwy endek i prawicowy patriota mógł córkę wysłać na ten zgniły Zachód, by przesiąkała gender na tamtejszym uniwersytecie, a nie posłał ją na KUL, by trenowała się w cnotach niewieścich" - napisał publicysta Jarosław Makowski. Komentujący dziwią się, dlaczego Ziemkiewicz wysłał córkę na Oksford.

Rafał Ziemkiewicz wraz z żoną i córką, która miała rozpocząć studia na Oksfordzie, przyleciał prywatnie do Londynu. Na lotnisku został zatrzymany i przesłuchany. W końcu wypuszczony, ale bez możliwości poruszania się po terytorium Wielkiej Brytanii. Dziennikarz wrócił do Polski samolotem.

Komentatorzy zastawiają się, dlaczego człowiek o takich poglądach, jak Ziemkiewicz posłał córkę na zagraniczną, a nie polską uczelnię.

[/twitter-tweet]

Czytaj też:

"Wysłał Pan córkę na lewacki Oksford?"

Sprawa Oksfordu bardzo przykuła uwagę komentatorów. "Wysłał Pan córkę na lewacki Oksford? Zawiodłem się" - napisał jeden z nich.

Padły też określenia "Judaszu", a niektórzy zastawiali się, skąd dziennikarz ma tyle pieniędzy, aby opłacić córce kosztowne studia.

"Z dzisiejszych wydarzeń w GB płynie cenna informacja dla wzmożonych patriotów. RAZ sprzedaje tu swoje mądrości, dzięki czemu stać go na to, żeby dziecko kształcić na Oksfordzie. Wam musi wystarczyć Czarnkowa edukacja i dzieła Ziemkiewicza na półce" - napisał prawnik Rafał Kasterski.

"Córka pana Rafała jest dorosła i sama się wysłała na Oxford. Ojcu pozostaje ją wspierać" - bronił Ziemkiewicza inny internauta.

Giertych do Sikorskiego: Zapytaj Ziemkiewicza o córkę, bo mi nie wypada

Radosław Sikorski opublikował prywatną wiadomość od Romana Giertycha, w której ten każe mu pytać Ziemkiewicza o córkę bo jemu samemu nie wypada.

Sikorski miałby zapytać, czy córka Ziemkiewicza zaakceptowała zasady brytyjskiej uczelni, która wspiera osoby LGBT+ i promuje równość.

"Prawicowiec wychował silną, mądrą kobietę"

W obronie córki Ziemkiewicza stanęła również blogerka Kataryna i to na jej wpis odpowiedział Rafał Ziemkiewicz.

"Powód jest taki, że u nich sukcesem jest wychować syna, który umie zrymować i wyskandować "ćpanie -chlanie-je*anie". A znienawidzony prawicowiec wychował silną, mądrą kobietę, która umie konsekwentnie realizować swoje marzenia. Ból d. straszny" - napisał.


Czytaj też:

KJLubię to! Skomentuj229 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura