To będą nowi ministrowie w rządzie PiS. Kaczyński oficjalnie potwierdził

Kamil Bortniczuk będzie nowym ministrem w rządzie PiS.
Kamil Bortniczuk będzie nowym ministrem w rządzie PiS.
Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu, a wiceministrem będzie poseł niezrzeszony - Łukasz Mejza. O nowych twarzach w rządzie Mateusza Morawieckiego poinformował prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

- Ministrem sportu zostanie poseł Bortniczuk. Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie - powiedział lider partii rządzącej w rozmowie z PAP. 

Kamil Bortniczuk zasiada w Partii Republikańskiej, której liderem jest Adam Bielan. Wcześniej należał do Porozumienia Jarosława Gowina. 

Kaczyński przekazał też, że Łukasz Mejza obejmie stanowisko wiceministra w ponownie wydzielonym resorcie sportu. 

Przeciwnikiem powrotu do funkcjonowania osobnego ministerstwa jest wicepremier Piotr Gliński. Dotąd to jemu przypadał szeroko pojęty nadzór nad sportem. Ministra kultury często można było zobaczyć na piłkarskich stadionach, gdy mecze rozgrywała reprezentacja Polski.

- Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie - uciął krótko Kaczyński. 

Zobacz: 

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

Prof. Flis: Sojusz Hołowni z PSL może odnieść sukces, ale na razie na to za wcześnie

Posłanka PiS o gejowskim show „Prince Charming”: Posłuży demoralizacji społecznej


GW

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka