Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Na początku roku wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie - wynika z informacji PAP.

Kaczyński poinformował członków PiS o odejściu

Taką informację szef PiS miał przekazać podczas posiedzenia klubu parlamentarnego.

Dziś rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Tradycyjnie przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości; wziął w nim również udział lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Kaczyński - jak wynika z informacji PAP - poinformował parlamentarzystów ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Podkreślił, że decyzja ta podyktowana jest koniecznością większej kontroli nad partią.

- Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające - powiedział PAP jeden z posłów PiS.

Polecamy:

Prezes PiS zachęca do większej aktywności w internecie

Inny przekazał, że Kaczyński wzywał też polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych. - Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić - mówił jeden z parlamentarzystów.

Już rano Radosław Fogiel zapowiadał w "Gościu Wydarzeń" Polsat News, że Jarosław Kaczyński będzie chciał się mocniej skupić na partii, ale to jeszcze "nie ten moment". - Odejdzie, kiedy uzna, ze misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu - powiedział Fogiel.

Jarosław Kaczyński w rządzie

Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Lider PiS pytany we wrześniu przez PAP, czy planuje opuścić rząd stwierdził, że na pewno w tym roku tego nie zrobi i tłumaczył, że pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

- Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią - mówił wtedy Kaczyński.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj117 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka