Matty Cash. fot. PAP/Tim Keeton / POOL
Matty Cash. fot. PAP/Tim Keeton / POOL

"Gotówka" dla kadry, czyli Matty Cash został Polakiem

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Prezydent RP Andrzej Duda uznał polskiego obywatelstwo pomocnika angielskiej Aston Villi Matty Casha. Nie ma już żadnych przeszkód, żeby syn Polki i Anglika, od dawna podkreślający przywiązanie do naszego kraju, zagrał w reprezentacji Paulo Sousy.

To była szybka akcja. W piątek doszło do spotkania prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Obaj panowie rozmawiali przede wszystkim o statusie Matty’ego Casha.

Szef piłkarskiej federacji zwrócił się z prośbą do Prezydenta o wdrożenie przyśpieszonej ścieżki nadania polskiego obywatelstwa Cashowi. Andrzej Duda dotrzymał słowa i już we wtorek gratulował zawodnikowi Aston Villi, że ten w świetle prawa jest już Polakiem. W sobotę Cash spotkał się z delegacją z PZPN i selekcjonerem Paulo Sousą w polskiej ambasadzie w Londynie. - To była bardzo sympatyczna rozmowa. Matty potwierdził, że chciałby do nas jak najszybciej dołączyć – wyznał trener.

Zobacz: Nowe twarze w resortach. Kto obejmie poszczególne ministerstwa?

Polski paszport dla Casha

24 – letni wahadłowy Aston Villi w tym sezonie zagrał w 9 meczach Premier League i zdobył jednego gola. W poprzednich rozgrywkach zaliczył 28 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii i choć ani razu nie trafił do siatki rywali, to zaliczył dwie asysty i zwykle zbierał pochlebne recenzje. Urodzony w Slough skrzydłowy lub prawy obrońca jest synem Polki i Anglika. Jak podkreśla jego serce zawsze było polskie i marzy o debiucie w Biało – Czerwonych barwach.

 Kibice ciepło przyjęli informację o polskim paszporcie dla Casha i nawet przetłumaczyli jego personalia na Mateusz Gotówka. Można założyć, że Paulo Sousa, który przyznał, że obserwował Casha jeszcze wtedy, gdy ten grał z Aston Villą i wcześniej z Nottingham Forest w drugiej lidze, powoła go na listopadowe mecze eliminacji mistrzostw świata z Andorą i Węgrami.

 - Mama już uczy mnie polskiego hymnu – zdradził szczęśliwy Matty.

Czytaj też: Emmanuel Olisadebe - pierwszy czarnoskóry reprezentant Polski. Co porabia na emeryturze?

PD

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj21 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport