Budowa zapory ma być błyskawiczna. Minister Kamiński ujawnił termin

Konferencja szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Fot. Twitter/MSWiA
Konferencja szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Fot. Twitter/MSWiA
Do końca pierwszego półrocza 2022 r. ma powstać zapora na granicy z Białorusią, której koszt szacowany jest na 1,6 mld złotych. Minister Mariusz Kamiński przedstawił pełnomocnika ds. budowy muru.

Zapora, której zadaniem będzie przeciwdziałanie nielegalnej migracji, będzie mierzyć 187 km długości. - Nasze państwo nie pozwoli na to, by przez Polskę szedł jakikolwiek nielegalny szlak emigracyjny do Europy - podkreślił na konferencji prasowej szef MSWiA Mariusz Kamiński.

- Zapora jest niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów zdecydowanego ograniczenia masowej nielegalnej migracji na teren naszego kraju. To rozwiązanie jest oparte o analizę tego, co na świecie się w tym zakresie dzieje - dodał. 

- Dziś wchodzi w życie ustawa o budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej. Będziemy się z Państwem spotykać regularnie, żeby przekazywać opinii publicznej informacje, dotyczące tego strategicznego z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa przedsięwzięcia - zapewnił minister. 

Rząd na pełnomocnika ds. budowy muru wyznaczył inż. Marka Chodkiewicza. - Naszym celem jest, by zapora stanęła do połowy 2022 roku - określił termin zakończenia inwestycji Kamiński.  

 

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zaprezentował, jak ma wyglądać zapora na granicy polsko-białoruskiej: 


Czytaj:

Mur na granicy z Białorusią będzie naszpikowany elektroniką. Deklaracje ważnego polityka

Andrzej Duda podpisał ustawę o budowie zabezpieczenia granicy

Obajtek założył firmę budowlaną, żeby budować mur na granicy? PKN ORLEN dementuje

Mur nie tylko w Polsce. Kilkadziesiąt krajów odgradza się od sąsiadów


GW 


Lubię to! Skomentuj106 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka