fot. Twitter/Media Narodowe
fot. Twitter/Media Narodowe

Morozowski: Słowa Bąkiewicza są skandaliczne, szczególnie w takim momencie!

Redakcja Redakcja Marsz Niepodległości Obserwuj temat Obserwuj notkę 165
Robert Bąkiewicz, jak rozumiem działając pod patronatem rządu, powiedział, ze dziś naszym wrogiem jest Unia Europejska, USA, Niemcy. Wszystko w czasie, gdy mamy napiętą sytuację na polskiej granicy z Białorusią. Gdy przewodnicząca Komisji Europejskiej, pani Ursula von der Leyen i prezydent USA Joe Biden rozmawiają o tym, jak pomóc Polsce w zabezpieczeniu granicy z Białorusią. Jestem zbulwersowany – mówi Salonowi 24 Andrzej Morozowski, publicysta i dziennikarz TVN.

Trwa piękne święto, czyli Dzień Niepodległości. I od lat towarzyszy mu wydarzenie, dla jednych tez piękne, dla innych mniej, czyli Marsz Niepodległości. Czy tegoroczny marsz odbiegał od poprzednich, czy był do nich podobny?

Andrzej Morozowski: Przyznam, ze jeszcze nie prześledziłem całego przebiegu Marszu. Jestem natomiast świeżo po wysłuchaniu przemówienia Roberta Bąkiewicza. I nie ukrywam, ze jestem zbulwersowany tym, co usłyszałem. Było to wystąpienie pod każdym względem skandaliczne. Tym bardziej, że wygłosił je jak rozumiem przedstawiciel rządu polskiego…

Przeczytaj też:

Lotto zagra w kosza o medal w Paryżu

NBP upamiętnia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego banknotem kolekcjonerskim i złotą monetą

No nie, Robert Bąkiewicz jest przewodniczącym stowarzyszenia Marsz Niepodległości, politykiem opcji narodowej, nie przedstawicielem rządu, czy Zjednocznej Prawicy?

W tym roku jednak Marsz ma charakter państwowy. I patronat nad nim obejmuje państwowa, rządowa instytucja. Wiec spokojnie można odbierać wystąpienie pana Bąkiewicza jako glos przedstawiciela rządu. I co ja usłyszałem? Ze największym wrogiem Polski są Niemcy, Unia Europejska, Stany Zjednoczone! Słuchając tego przemówienia można było odnieść wrażenie, ze lada chwila NATO wypowie nam wojnę. A wszystko to działo się w czasie, gdy mamy napiętą sytuację na polskiej granicy z Białorusią. Gdy przewodnicząca Komisji Europejskiej, pani Ursula von der Leyen i prezydent USA Joe Biden rozmawiają o tym, jak pomóc Polsce w zabezpieczeniu granicy z Białorusią.

Niektórzy zwolennicy tradycji narodowej tez nie kryją, ze owszem utożsamiają się z tradycja narodowa, jednak niekoniecznie ludźmi, którzy przybywają na ten Marsz z Włoch, czy Słowacji. Bo pojawiają się tam faktyczni sojusznicy faszystów. Tymczasem w czasie wojny wielu przedstawicieli przedwojennego ruchu narodowego poniosło śmierć z rak hitlerowców?

Oczywiście, ze tak. Ale jak mówię, mnie zbulwersowało wystąpienie Roberta Bąkiewicza, który tym razem wystąpił też  pod patronatem rządu.

Przeczytaj też:

Marsz Niepodległości - pierwsze dane o frekwencji

Spalili zdjęcie Tuska na marszu. Odpowiedział jednym zdaniem

Prezydent odznaczył cztery osoby Orderem Orła Białego. Zobacz, kto go otrzymał


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj165 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka