Klaudia Jachira uderza w posłów i ich przywileje. Jedzą w miejscu, gdzie nie ma inflacji

Klaudia Jachira / Facebook
Klaudia Jachira / Facebook
Klaudia Jachira była gościem programu "Onet Opinie", w którym wypowiedziała się na temat galopującej inflacji, a także skrytykowała zarobki posłów oraz ceny w sejmowej stołówce. - Władza jest oderwana od rzeczywistości i od zwykłych problemów Polek i Polaków - powiedziała posłanka KO.

Klaudia Jachira ujawnia ceny w sejmowej stołówce

Niedawno Klaudia Jachira zwróciła uwagę na problem rosnących cen za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W piątek Klaudia Jachira wystąpiła w programie "Onet Opinie". Podczas rozmowy z Elizą Michalik posłanka mówiła, że zwraca uwagę na problem inflacji również w Sejmie. - Ja za każdym razem, jak jest posiedzenie Sejmu, przede wszystkim staram się piętnować narastającą inflację, pokazywać, że są za to bezpośrednio odpowiedzialni. Pokazałam też miejsce, którego inflacja nie dotyczy, a jest to stołówka sejmowa. Zapraszam wszystkich państwa, można tam zjeść zupę za 3 zł. I tak zupełnie poważnie to absolutnie nie uważam, żeby posłowie powinni jeść zupę za 3 zł - powiedziała Klaudia Jachira.

Klaudia Jachira: władza zawsze się wyżywi

Zdaniem posłanki KO władza jest "oderwana od rzeczywistości i od zwykłych problemów Polek i Polaków". - To pokazuje, że władza zawsze się wyżywi. Ja nie zgadzam się na takie ceny, oczywiście chcę płacić więcej i to mówię publicznie. Jeżeli vis a vis zupa kosztuje 15 a tu 3 zł, ja nie mam nic do tego, bo tam jedzą pracownicy kancelarii, oni mogą mieć dofinansowanie na posiłki, tutaj się zgadzam - mówiła Klaudia Jachira.

Według Jachiry przy wygórowanych zarobkach posłów dodatkowe przywileje to już za wiele. — Posłowie, którzy zarabiają dużo, nie powinni być kastą uprzywilejowaną. Oni ciągle się czują jak wielcy panowie, którzy mają nam mówić z majestatu władzy, co nam wolno, a co nie — stwierdziła.

SW


Czytaj też:


Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka