Przyłożyli mężczyźnie nóż do brzucha i okradli. Policja znalazła przy nich nie tylko kasę

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Policjanci z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w rejonie Dworca Zachodniego przy użyciu noża dokonali rozboju na pokrzywdzonym, któremu zabrali dwa tysiące złotych. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Odpowiedzą za kradzież i posiadanie narkotyków

Do zdarzenia doszło toalecie publicznej w rejonie Dworca Zachodniego w Warszawie. Według ustaleń śledczych do pokrzywdzonego podeszło dwóch mężczyzn. Przystawili mu nóż do brzucha i zażądali pieniędzy. Pokrzywdzony oddał sprawcom dwa tysiące złotych w gotówce.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu. "Policjanci ustalili rysopisy mężczyzn, którzy dokonali tego przestępstwa" - podkreślił podkom. Karol Cebula z komendy na warszawskiej Ochocie, 

"Kryminalni znając wygląd sprawców ustalili również miejsca, w których mogą przebywać. Podczas sprawdzania przejścia podziemnego w okolicy Dworca Zachodniego zauważyli dwóch wytypowanych wcześniej mężczyzn" - zaznaczył policjant.

Policjanci zatrzymali 33-latka oraz 29-latka. Po przewiezieniu mężczyzn na komendę u starszego znaleziono marihuanę.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie postawiono im zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. "Dodatkowo 33-latek odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków" - dodał.

Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.


Czytaj więcej:


image

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj12 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo