PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Atak na kandydata na prezydenta Francji podczas jego wiecu wyborczego

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Francuski kandydat na prezydenta Eric Zemmour stał się ofiarą ataku podczas własnego wiecu wyborczego w niedzielny wieczór.

Prawicowy publicysta i kandydat w wyborach prezydenckich w 2022 r. Eric Zemmour został zaatakowany na swoim wiecu wyborczym w niedzielę wieczorem – poinformował Antoine Diers, rzecznik prasowy nowego ruchu politycznego Rekonkwista.

Zemmour zaatakowany na własnym wiecu

Zemmour został zaatakowany przez uczestnika wiecu na swoim pierwszym spotkaniu wyborczym w Villepinte w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis, zanim wszedł na scenę, aby wygłosić swoje przemówienie. Publicysta doznał kontuzji nadgarstka i otrzymał zwolnienie lekarskie – poinformował Diers.

Planujemy złożyć oficjalną skargę - poinformował Dier. Ekipa Zemmoura podała, że agresor został natychmiast wyprowadzony i zatrzymany przez policję. Uraz ciała skutkujący zwolnieniem lekarskim dłuższym niż 8 dni może doprowadzić, w przypadku skazania winnego przez wymiar sprawiedliwości, do kary do 3 lat pozbawienia wolności i 45 tys. euro grzywny.

Zobacz: Zemmour. „Nowa szkoła” populizmu

Walka Antify ze zwolennikami Zemmoura

W niedzielę podczas wiecu doszło również do bójek lewicowych działaczy Antify oraz zwolenników Zemmoura. Napastnicy wyrywali krzesła i obrzucali się nimi. Jedna z protestujących przeciwko Zemmourowi kobiet została ranna w głowę. Policja asekurowała wyjście z sali, gdzie odbywał się wiec.

WP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka