Atak na kandydata na prezydenta Francji podczas jego wiecu wyborczego

PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Francuski kandydat na prezydenta Eric Zemmour stał się ofiarą ataku podczas własnego wiecu wyborczego w niedzielny wieczór.

Prawicowy publicysta i kandydat w wyborach prezydenckich w 2022 r. Eric Zemmour został zaatakowany na swoim wiecu wyborczym w niedzielę wieczorem – poinformował Antoine Diers, rzecznik prasowy nowego ruchu politycznego Rekonkwista.

Zemmour zaatakowany na własnym wiecu

Zemmour został zaatakowany przez uczestnika wiecu na swoim pierwszym spotkaniu wyborczym w Villepinte w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis, zanim wszedł na scenę, aby wygłosić swoje przemówienie. Publicysta doznał kontuzji nadgarstka i otrzymał zwolnienie lekarskie – poinformował Diers.

Planujemy złożyć oficjalną skargę - poinformował Dier. Ekipa Zemmoura podała, że agresor został natychmiast wyprowadzony i zatrzymany przez policję. Uraz ciała skutkujący zwolnieniem lekarskim dłuższym niż 8 dni może doprowadzić, w przypadku skazania winnego przez wymiar sprawiedliwości, do kary do 3 lat pozbawienia wolności i 45 tys. euro grzywny.

Zobacz: Zemmour. „Nowa szkoła” populizmu

Walka Antify ze zwolennikami Zemmoura

W niedzielę podczas wiecu doszło również do bójek lewicowych działaczy Antify oraz zwolenników Zemmoura. Napastnicy wyrywali krzesła i obrzucali się nimi. Jedna z protestujących przeciwko Zemmourowi kobiet została ranna w głowę. Policja asekurowała wyjście z sali, gdzie odbywał się wiec.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka