Piotr Drabik, Squat "Przychodnia" przy ul. Skorupki; (CC BY 2.0)
Piotr Drabik, Squat "Przychodnia" przy ul. Skorupki; (CC BY 2.0)

Walka między warszawskimi squatami. Lecą race, petardy i cegły

Redakcja Redakcja Subkultury Obserwuj temat Obserwuj notkę 106
Między mieszkańcami dwóch warszawskich squatów doszło do sprzeczki. Konflikt zaognił się do tego stopnia, że anarchiści zaczęli stosować wobec siebie przemoc - rzucali kamieniami, szklanymi butelkami, w ruch poszły również race. Z relacji samych squattersów wynika, że niektóre osoby zostały ranne.

Do awantury pomiędzy squatami miało dojść w niedzielny wieczór, ok. godz. 20:00.

– Dostaliśmy zgłoszenie, że kilkanaście osób przybiegło z jednego squatu do drugiego, były odpalane race i doszło do awantury. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, wszystkie te osoby się rozbiegły – przekazał Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I Śródmieście.

W rozmowie z portalem TVP Info policjant zaznaczył, że nie zgłosiła się żadna osoba, która czułaby się pokrzywdzona, pobita, okradziona czy napadnięta.

Syrena i Przychodnia walczą

Squaty - opuszczone budynki nadające się do rozbiórki są zamieszkiwane nielegalnie przez osoby bezdomne lub niezgadzające się z systemem, w którym żyją.

W warszawskich squatach - Syrenie i Przychodni doszło do awantury po tym, jak ze squatu Syrena wyrzucono jednego z aktywistów. Mieszkańców Przychodni znajdującej się przy ul. ks. Ignacego Jana Skorupki bardzo to zezłościło i zdecydowali się zaatakować.

„W kolektywie Syrena od dłuższego czasu narastała sytuacja przemocy domowej ze strony Dimy wobec innych domowników. Przemoc ta, między innymi groźby werbalne, wymachiwanie w stronę osób nożem, transfobia i homofobia, czy wreszcie kopnięcie jednego z domowników i duszenie innego, wykraczały daleko poza tolerowane przez nas normy” - tłumaczyli squattersi Syreny.

Mężczyzna miał zostać wyrzucony z domu bez odzieży wierzchniej, mimo niskiej temperatury na zewnątrz.

" target="_blank">

" target="_blank">

WP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo