"Nie graj z koronawirusem". Fot. PAP
"Nie graj z koronawirusem". Fot. PAP

Co Polacy sądzą o certyfikatach covidowych. Gdzie powinny obowiązywać

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 104
Większość Polaków popiera obowiązkowe certyfikaty covidowe przy wchodzeniu do sklepów, restauracji, placówek kulturalnych, zakładów pracy czy kościołów - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Certyfikaty covidowe - opinia Polaków

United Surveys zapytało Polaków, czy ich zdaniem certyfikaty covidowe powinny być obowiązkowe przy wchodzeniu do różnych placówek.

56,6 proc. Polaków poparłoby takie rozwiązanie w kwestii wchodzenia do sklepów i galerii handlowych. Przeciwnego zdania jest 41,5 proc.

41 proc. uważa, że certyfikaty powinny być zdecydowanie obowiązkowe przy wchodzeniu do barów i restauracji. Odpowiedź „raczej tak” wybrało 17,7 proc. ankietowanych. Zdecydowanie przeciwko jest 23,6 proc., a 14,4 proc. uważa, że takie obostrzenia raczej nie powinny obowiązywać.

Prawie 60 proc. chciałoby obowiązkowych certyfikatów covidowych przy wejściu do kin i teatrów.

62,4 proc. uważa, że takie restrykcje dla niezaszczepionych powinny także obowiązywać w muzeach i galeriach sztuki oraz przy wejściach na koncerty.

Polecamy:

Nowe oblicze niemieckiego antysemityzmu. „Żydowska gwiazda” na sklepach

Nowa inwazja Rosji na Ukrainę? Biden porozmawia z Putinem, USA ma plan

Zakłady pracy i kościoły - kontrola certyfikatów

Ponad połowa ankietowanych Polaków uważa także, że przy wejściu do zakładów pracy i kościołów powinny być kontrolowane certyfikaty covidowe.

W badaniu zapytano także, czy pojawienie się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron, wpłynęło na zachowanie Polaków. 81,3 proc. stwierdziło, że nic się w ich życiu nie zmieniło. 16,7 proc. z kolei odpowiedziało, że zaczęło na siebie bardziej uważać.

Sondaż United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej”, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl został wykonany 3-4 grudnia na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

KW

Czytaj dalej:

Afera GetBack. Prokurator rozszerzył zarzuty wobec Leszka Czarneckiego

"Lex Czarnek to powrót edukacji do czasów PRL". Ostra krytyka projektu

Biały Dom ogłosił dyplomatyczny bojkot zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie

Berlińskie techno znajdzie się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO?

Zmarł wokalista węgierskiego zespołu Omega. Na pewno znasz jego wielki hit

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości