Leszek K. fot. archiw. z 2014 roku, PAP/Paweł Jaskółka
Leszek K. fot. archiw. z 2014 roku, PAP/Paweł Jaskółka

Wielokrotny mistrz Polski Leszek K. zatrzymany. Działał w grupie przestępczej

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie zatrzymano znanego rajdowca Leszka K. w związku z działaniami w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi - informuje RMF FM.

Oszukiwali na sprzedaży aut klasy premium

Oszustwa polegały na wykorzystywaniu unijnych przepisów do kupowania za granicą luksusowych samochodów. Pojazdy nabywane za granicą lub na terenie autoryzowanych salonów samochodowych w Polsce, trafiały na rynek w kraju, przy wykorzystaniu przepisów, pozwalających obniżyć ich faktyczną wartość o podatek VAT oraz o należności akcyzowe. W tym celu zakładano fikcyjne spółki, zarejestrowane zarówno w Polsce, jak i poza granicami, które wystawiały tzw. puste faktury.

Zatrzymano 6 osób

Według komunikatu Prokuratury Okręgowej w Krakowie, funkcjonariusze Wydziału PG KWP w Krakowie, dokonali zatrzymań na terenie Warszawy i Krakowa sześciu osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej, której przedmiotem działania były przestępstwa o charakterze karno-skarbowym, przeciwko dokumentom i pranie brudnych pieniędzy.

Jak donosi RMF FM jedną z osób zatrzymanych w tej sprawie miał być właśnie Leszek K., jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich rajdowców. 55-letni mistrz kierownicy pochodzi z Krakowa, tutaj też prowadzi swoje interesy w branży motoryzacyjnej.

Jak informuje prokuratura, wśród zatrzymanych był także kierujący grupą przestępczą, ale nie podaje jego danych. Grupa działała w latach 2015-2016 w Krakowie, Warszawie oraz innych miejscowościach na terenie kraju.  Za zarzucane czyny grozi im 15 lat więzienia.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo