Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Waldemar Deska
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Waldemar Deska

Tak Morawiecki zachęcał do szczepień. Złożył też kondolencje rodzinom ofiar pandemii

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Szef rządu w czwartek nie tylko otwierał nowy odcinek autostrady A1, ale też zachęcał wszystkich Polaków do szczepień. Morawiecki wspomniał też o tych, którzy zmarli.

Premier porównał dziś program szczepień do tarczy, chroniącej polską gospodarkę. - Dzisiaj, wczoraj dostrzegaliśmy ogromnie smutne liczby. Tą tarczą jest system szczepień, który działa bardzo dobrze, trzeba z niego tylko skorzystać - mówił Morawiecki w Słostowicach w Łódzkiem.  

Zobacz: Minister transportu szczerze o planach. "Nie stać nas na darmowe autostrady"

Dziś resort zdrowia poinformował o 14 325 nowych zakażeniach koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 709 pacjentów z COVID-19. Szef rządu złożył kondolencje rodzinom ofiar pandemii w Polsce. - Chcę przekazać wyrazy współczucia wszystkim rodzinom, bliskim, którzy stracili swoich najbliższych. Ta pandemia dotyka wszystkie kraje, ale kraje europejskie dotyka bardzo, bardzo mocno - zaznaczył Morawiecki.  

Czytaj: Marines wyrzucani ze służby. USA nie patyczkują się z niezaszczepionymi żołnierzami

- Staramy się znaleźć odpowiednie instrumenty, instrumenty o charakterze obostrzeń, pewnych rygorów, które minimalizują straty na zdrowiu i życiu wśród Polaków - dodał polityk. 

- Dziękuję wszystkim, także rodzicom, którzy zdecydowali się na zaszczepienie swoich młodszych dzieci - stwierdził. - Aby przerwać ten obłędny łańcuch zakażeń trzeba się szczepić i myślę, że to jest najlepsze, co możemy sobie zafundować, najlepszy prezent na rok 2022 - podsumował Morawiecki. 

Tusk nie składa życzeń. Zamiast tego, pyta Morawieckiego, czy rząd powariował

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj49 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości