Omikron uderzył w USA. Milion zachorowań w ciągu doby!

Omikron uderzył ogromną siłą w całą Amerykę. Fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT
Omikron uderzył ogromną siłą w całą Amerykę. Fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT
Omikron uderzył ogromną siłą w całą Amerykę. Stany Zjednoczone ustanowiły nowy, globalny dzienny rekord zachorowań - milion w ciągu doby - podał "Time".

Omikron uderzył w USA

Time pisze o covidowym tsunami w Stanach Zjednoczonych. "Wysoce zmutowany wariant przyniósł USA rekordu, największyjaki kiedykolwiek zgłosił jakikolwiek kraj od czasu wybuchu pandemii. Poniedziałkowa liczba jest prawie dwukrotnie wyższa niż poprzedni rekord wynoszący około 590 000. I ustanowiony zaledwie cztery dni temu w USA, co samo w sobie stanowi podwojenie w porównaniu z poprzednim tygodniem" - pisze "Time".

"Wysoce zakaźny wariant Omikron napędza ogromną falę infekcji i hospitalizacji w całych Stanach Zjednoczonych. Liczba przypadków Covid-19 na Florydzie wzrosła o 948 proc. w ciągu zaledwie dwóch tygodni" – pisze z kolei "Guardian".

Polecamy:

Mąż odurzył ją, a potem zgwałcił. Joan Collins po latach wyznała prawdę

Związkowcy z AgroUnią blokują wysyłkę węgla z kopalń PGG

Reuters podał, że w ciągu ostatnich siedmiu dni w całym kraju odnotowano podwojenie infekcji do średnio 418 tys. dziennie. W opinii ekspertów faktycznie może ich być o wiele więcej. Nie wszyscy jednak poddają się testom na obecność Covid, a na niektórych obszarach ich brakuje.

Między innymi mieszkańcy Florydy czekali na testy godzinami w kilometrowych nieraz kolejkach. Niektórzy lokalni ustawodawcy, w tym senator stanowy Shevrin Jones, oskarżali o niedostatki stanowy departament zdrowia i gubernatora Rona DeSantisa.

"Łagodny, wysoko zakaźny"

Zdaniem dziennika "New York Timesa", powołującego się na ekspertów, Omikron jest stosunkowo łagodnym, choć wysoce zakaźnym wariantem Covid-19.

"Wciąż jednak przynosił będzie straszne szkody wśród nieszczepionych i w USA i na całym świecie" – przewiduje nowojorska gazeta, dodając, że niektórzy Amerykanie z obniżoną odpornością biorą czwartą lub piątą dawkę choć nie jest jasne, czy jest to bezpieczne i skuteczne.

Dyrektor ds. szczepień w szpitalu dziecięcym w Bostonie dr Ofer Levy przewiduje, że Covid-19 będzie długoterminową rzeczywistością, ale spowoduje już mniejsze zniszczenia. Stanie się chorobą cykliczną.

KW

Czytaj dalej:

Zmarł znany ortopeda. Walczył o zdrowie po tragicznym wypadku

Nowe fakty ws. drastycznego morderstwa Polki na Malcie. Makabryczne informacje

Nauczyciele są wściekli, dostali po kilkaset złotych mniej wypłaty! Wyjaśniamy dlaczego!

Wnuczka ma płacić za dług mieszkaniowy babci. RPO: Niesprawiedliwe, łamiące standardy

Firma Trumpa oskarżona o oszustwa podatkowe. Prokuratura wzywa jego i dwoje jego dzieci

Lubię to! Skomentuj70 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka