Jeden z najlepszych włoskich piłkarzy trenerem reprezentacji Polski?

Fabio Cannavaro, fot. Instagram/oficjalny profil trenera
Fabio Cannavaro, fot. Instagram/oficjalny profil trenera
Fabio Cannavaro, najlepszy piłkarz z 2006 roku, przyleciał w sobotę przed południem do Warszawy z Neapolu. Włoch rozpoczyna negocjacje z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą na temat objęcia reprezentacji Polski - informuje "Super Express".

Cannavaro specem od Chińczyków

Cannavaro od kilku lat jest trenerem azjatyckich drużyn. Od 2014 roku pracował głównie w Chinach. Od 2019 roku jest selekcjonerem reprezentacji Chin. Na koncie ma również chiński Guangzhou Evergrande, który prowadził dwukrotnie (2014-2015 i 2017-2021), saudyjski An-Nassr (2015-2016). Pracował też w Tianjin Tianhai (2016-2017). 

Włoch w 2006 roku otrzymał Złotą Piłkę.

Negocjacje z PZPN

Cannavaro jest pierwszym zagranicznym szkoleniowcem, który negocjuje z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą sprawę objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski po Paulo Sousie. W negocjacjach z PZPN bierze udział także agent włoskiego trenera - Pini Zahavi.


Jeśli Cannavaro zdecyduje się objąć naszą reprezentację, to w sztabie będzie miał dwóch polskich trenerów. Włoch ma podpisać kontrakt na dwa marcowe, barażowe mecze naszej kadry. W przypadku awansu do Mistrzostw Świata w Katarze umowa ma zostać przedłużona do końca 2022 roku - informuje "SE".

Baraże zdecydują o udziale w MŚ w Katarze. Polscy piłkarze zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku wygranej biało-czerwoni zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

Oficjalnie nazwisko nowego trenera reprezentacji poznamy 19 stycznia.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport