Były szef Agencji Wywiadu za PiS z zarzutami. Chodziło o korupcję

Grzegorz M., były szef Agencji Wywiadu.
Grzegorz M., były szef Agencji Wywiadu.
Płk Grzegorz M., który piastował stanowisko szefa Agencji Wywiadu w latach 2015-2016, usłyszał zarzuty nadużycia władzy i przyjmowania łapówek - ustalił Cezary Gmyz z TVP. Treść zarzutów pozostaje tajna ze względu na dobro wielowątkowego śledztwa.

Zarzuty byłemu szefowi Agencji Wywiadu postawił Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. Grzegorzowi M. grozi do 10 lat pozbawienia wolności w związku z podejrzeniem korupcji i nadużywania swojego stanowiska.  


Grzegorz M. był w III RP funkcjonariuszem kolejno Urzędu Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, szefem ostatniej w randze pułkownika. Poza tym to dyplomata, wykładowca akademicki, ekspert i doradca Fundacji Pułaskiego w dziedzinie bezpieczeństwa. Publikował teksty na łamach portali Defence24.pl, Infosecurity24.pl i Cybersecurity24.pl. M. to współautor wywiadu-rzeki red. Łukasza Maziewskiego pt. "W cieniu. Kulisy wywiadu III RP", wydanego w 2021 roku. 

Zobacz: 

Djokovic w grudniu był zakażony COVID-19. Taka jest linia obrony tenisisty

Emisja CO2 w Niemczech. "To cios dla ochrony klimatu"

PiS rozważa, co dalej z kurator Nowak po słowach o szczepionkach. "To wypowiedź głupia"


GW

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka