PiS rozważa, co dalej z kurator Nowak po słowach o szczepionkach. "To wypowiedź głupia"

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.
Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel jest zwolennikiem daleko idących kroków wobec małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która nazwała szczepienia na COVID-19 eksperymentem.

Nie milkną echa piątkowej wypowiedzi Barbary Nowak dla Radia Zet. Niektórzy politycy PiS mają dość publicznej aktywności małopolskiej kurator, silnie związanej z krakowskim środowiskiem PiS i wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim. Pojawiają się głosy o tym, że wojewoda w porozumieniu z ministrem Przemysławem Czarnkiem powinien ją zwolnić z pełnionej funkcji. 

Zobacz: Barbara Nowak wydała nagłe oświadczenie. Chodzi o szczepionki przeciw Covid-19

- Jestem zdumiony tą wypowiedzią pani kurator. Uważam, że jeżeli nie była w stanie wykonać minimalnego wysiłku, polegającego na wejściu na stronę Głównego Inspektora Sanitarnego i jeżeli ma jakieś wątpliwości, to przeczytania - tam jest cały artykuł wyjaśniający, czemu twierdzenia o tych rzekomych eksperymentach się mijają z faktami, to nie powinna się w ogóle wypowiadać na ten temat. Jest to wypowiedź szkodliwa, głupia i należy ją potępić - stwierdził Radosław Fogiel w Programie Trzecim Polskiego Radia. 

Jakie konkretnie kroki powinien podjąć wojewoda Łukasz Kmita? - To już będą decyzje w pierwszej kolejności wojewody, w drugiej ministra. Ale uważam, że co najmniej należałoby rozważyć jakieś bardzo zdecydowane ruchy w tej sprawie - ocenił wicerzecznik PiS. 

To kolejna opinia z obozu rządzącego, krytykująca słowa Barbary Nowak. Wcześniej jej słowa potępili ministrowie Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek, a także niespodziewanie dla polityków opozycji europosłanka Beata Mazurek. 

Czytaj: 


GW

Lubię to! Skomentuj108 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości