Europosłanka PiS mocno uderza w kurator Nowak i Czarnka. "Głuchy jesteś?"

Beata Mazurek nie zostawiła suchej nitki na kurator Barbarze Nowak. Fot. Flickr/Sejm RP
Beata Mazurek nie zostawiła suchej nitki na kurator Barbarze Nowak. Fot. Flickr/Sejm RP
Beata Mazurek zaskoczyła opinię publiczną w piątek wieczorem, domagając się podjęcia stanowczych działań od ministra edukacji wobec małopolskiej kurator oświaty. Barbara Nowak w Radiu Zet zakwestionowała sens szczepień, porównując stosowanie preparatów do "eksperymentu".

W piątek małopolska kurator oświaty, związana mocno z krakowskim środowiskiem PiS, była pytana w Radiu Zet o ewentualność obowiązkowych szczepień w Polsce. Barbara Nowak stwierdziła wprost, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać.  - To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – oceniła. Jak dodała, "konsekwencje stosowania tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone". 

Czytaj: 

Kurator oświaty o szczepionkach: Eksperyment o nie do końca znanych konsekwencjach

Barbara Nowak wydała nagłe oświadczenie. Chodzi o szczepionki przeciw Covid-19

Wypowiedź Nowak wywołała ostre reakcje ministra Adama Niedzielskiego oraz Przemysława Czarnka. Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski poinformował o sporządzeniu pisma do wojewody małopolskiego, ale nie ujawnił, czy będzie wprost domagał się dymisji urzędniczki. Wątpliwości nie ma za to europosłanka Beata Mazurek, była rzecznik PiS, która skrytykowała nie tylko kurator, ale też... Czarnka. Jak zapewniła, nie był to "włam na konto", ani też objaw chwilowej, piątkowej niedyspozycji. 

- Hej Czarnek, Ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi? - domagała się europosłanka PiS. 

Przeciwnicy szczepień i jednocześnie wyborcy prawicy zarzucali Mazurek, że celowo wprowadza podziały w obozie rządzącym i optuje za cenzurą. Niegdyś blisko związanej posłance z ośrodkiem decyzyjnym na Nowogrodzkiej dostało się też za to, że nie wypada publicznie rozliczać kolegów i koleżanki z PiS, bo to służy opozycji. Mazurek zretwittowała wpis Władysława Kosiniaka Kamysza z PSL, została też pochwalona za wyrażenie opinii przez Katarzynę Lubnauer (KO). 

Nie przegap: Szczepienia eksperymentem? Niedzielski ostro o Barbarze Nowak

- Wypada proszę pani wypada. Pani Nowak jest kuratorem i ta funkcja do czegoś zobowiązuje. A jak tego nie rozumie, to niech poda się do dymisji. Budowanie wyłącznie siebie, tam jak robi to od lat w ogóle  mnie nam nie służy, ale tej pani owszem - tłumaczyła Mazurek. 


W innym wpisie porównała wypowiedzi kurator Nowak z recenzją poczynań polskich władz wokół Turowa, dokonaną przez zdymisjonowanego ambasadora RP w Pradze Mirosława Jasińskiego. 

W nocy z piątku na sobotę Beata Mazurek odpowiedziała też posłance PiS Joannie Lichockiej, która zasugerowała poparcie dla niej w sporze o wypowiedzi kurator Nowak. 

- Asiu ja nie pękam, dosyć z tym graniem tylko na siebie niektórych przedstawicieli rządu. Zanim coś powiedzą niech pomyślą, a nie żyją w przeświadczeniu, że ich wypowiedzi nie będą oceniane. Tym bardzie, że do ich świętości naprawdę daleko - podsumowała. GW

Lubię to! Skomentuj83 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka