Barbara Nowak wydała nagłe oświadczenie. Chodzi o szczepionki przeciw Covid-19

By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93684204
By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93684204
Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w którym przyznała, że nie powinna się wypowiadać na temat szczepionki.

Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki - oceniła małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w piątkowym wpisie w mediach społecznościowych.

Kontrowersyjna wypowiedź Barbary Nowak

"Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego" - dodała Barbara Nowak w swoim wpisie na Twitterze.

Kurator nawiązała tym samym do swojej porannej wypowiedzi w Radiu ZET. Zapytana o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – oceniła. Jak dodała, "konsekwencje stosowania tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone".

Barbara Nowak skrytykowana przez członków rządu

Poranną wypowiedź kurator skrytykował m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek. "Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień" - czytamy w jego wypowiedzi przytoczonej w mediach społecznościowych resortu.

Sprawę skomentował też minister zdrowia Adam Niedzielski, który ocenił, że "takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację".

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj166 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości