Takich wyników sondażu jeszcze nie było. Polacy chcą zmiany w sprawie szczepień

CC0
CC0
Niemal połowa Polaków chciałaby obowiązkowych szczepień, gdyby okazało się, że kolejne mutacje koronawirusa są bardziej zaraźliwe - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Gdyby okazało się, że kolejne mutacje koronawirusa są groźniejsze niż do tej pory, 46 proc. Polaków opowiedziałoby się za obowiązkowymi szczepieniami. Przeciwko obowiązkowi szczepień byłoby 42 proc. badanych. 12 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Pytanie postawione ankietowanym brzmiało: "Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie w Polsce obowiązku szczepień przeciwko COVID-19, gdyby okazało się, że kolejne mutacje koronawirusa są bardziej zaraźliwe i bardziej niebezpieczne?".

Na tak zadane pytanie "zdecydowanie tak" odpowiedziało 28 proc. badanych, a "raczej tak" - 18 proc. Zdecydowanymi przeciwnikami szczepień w takiej sytuacji okazało się 29 proc. ankietowanych. 13 proc. umiarkowanie sprzeciwiło się takiemu pomysłowi, natomiast 12 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Badanie zrealizowano w dniach od 31 grudnia 2020 r. do 2 stycznia 2021 r. metodą CAWI na panelu internetowym. Objęto nim reprezentatywną próbę 1069 Polaków. 

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj121 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka