Najman współpracuje z dawnym szefem mafii pruszkowskiej. Gangster włodarzem MMA VIP

Andrzej Zieliński ps. "Słowik" nowym partnerem biznesowym Marcina Najmana.
Andrzej Zieliński ps. "Słowik" nowym partnerem biznesowym Marcina Najmana.
"Who is the boss" - Marcin Najman w taki sposób, na tronie, przedstawił swojego wspólnika w federacji MMA VIP. Okazał się nim... Andrzej Zieliński ps. "Słowik", w latach 90. jeden z najgroźniejszych przestępców w Polsce, lider mafii pruszkowskiej.

Wspólnik Najmana z półświatka

- Stoi tu boss, którego zapraszam na scenę. Boss federacji MMA VIP - zapowiedział dawnego gangstera Marcin Najman, znany zawodnik MMA. "Słowik" przyszedł na jego galę w czarnej masce. W tle organizatorzy puścili muzykę z "Ojca Chrzestnego". 

- Zapraszam na galę - powiedział krótko Zieliński. - To wystarczająca zapowiedź, żeby zgromadzić się przed odbiornikami - zachwycał się Najman.  

  

Zobacz: 

Michnik namawia Hołownię do połączenia sił z Tuskiem i Kosiniakiem-Kamyszem

Wyciek danych w Gdańsku to "pomyłka"? Urząd Dulkiewicz reaguje

Największy transportowiec świata w Polsce. An 225 Mrija wylądował na lotnisku w Jasionce

Współpraca ze "Słowikiem" wywołała lawinę reakcji, przede wszystkim krytyki. - Trzeba być naprawdę idiotą, by współpracować i publicznie chwalić się współpracą z gangsterem, przestępcą i bydlakiem. Mam nadzieję, że firmy, które tam się reklamują robią to po raz ostatni - komentował dziennikarz "Kanału Sportowego" Krzysztof Stanowski. 


Kim był "Słowik"?

"Słowik" był liderem mafii pruszkowskiej, która rywalizowała o wpływy w półświatku z grupą wołomińską. Na swoim koncie Zieliński miał wymuszenia, haracze, rozboje, był osadzony w więzieniu. "Słowika" prokuratura przez lata podejrzewała go o zlecenie zamachu na gen. Marka Papałę, komendanta głównego policji. Gang nowego włodarza MMA VIP specjalizował się w porwaniach dla okupu. Zieliński został zatrzymany w 2017 roku pod zarzutem wyłudzania podatku VAT.  

Gala MMA VIP odbędzie się 25 lutego w Kielcach. Walką wieczoru będzie starcie Marcina Najmana z byłym gangsterem... Pruszkowa, "Miśkiem z Nadarzyna" - Mirosławem Dąbrowskim. 

GW

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport