Tajemnicza dymisja w resorcie zdrowia. Odchodzi ważny urzędnik

Sławomir Gadomski, były wiceminister zdrowia.
Sławomir Gadomski, były wiceminister zdrowia.
Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podał się do dymisji. Fakt odejścia młodego menadżera z resortu potwierdził Adam Niedzielski, dziękując mu za trzy lata wspólnej pracy.

W ministerstwie Gadomski odpowiadał za reformę szpitali, a przede wszystkim onkologię i finansowanie ochrony zdrowia. Nie wyjawiono powodów, dla których 39-letni urzędnik postanowił odejść z rządu. Nieoficjalnie wiadomo, że obejmie posadę wicedyrektora ds. finansowych w Agencji Badań Medycznych - podaje Onet. To nowa instytucja, powołana niecałe dwa lata temu do badania innowacji na rynku medycznym. 

- Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy na rzecz Ministerstwa Zdrowia ministra Sławomira Gadomskiego. Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną. Nadal jednak bedziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia - oświadczył Niedzielski. 

- Rozpoczęła się ucieczka z tonącego statku? Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski rzucił papierami i odchodzi. Mało się tym jakoś Ministerstwo chwali - komentował europoseł Bartosz Arłukowicz. 

 

Zobacz: 

Trzecia dawka Pfizera i Moderny a skuteczność. Są najnowsze wieści z USA

Młody lekarz narzeka na zarobki i rozpalił sieć. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Woś: Dzięki, panie Gierek


GW

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka